Wybierz region

Wybierz miasto

  A jednak można

  Autor: Andrzej Kunikowski

  2000-05-30, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  Przyzwyczailiśmy się już do narzekań na służbę zdrowia, która jest niedofinansowana i źle funkcjonuje. Tymczasem o Gminnym Ośrodku Zdrowia w Parzęczewie pozytywnie wyraża się nie tylko personel, ale przede wszystkim ...

  Przyzwyczailiśmy się już do narzekań na służbę zdrowia, która jest niedofinansowana i źle funkcjonuje. Tymczasem o Gminnym Ośrodku Zdrowia w Parzęczewie pozytywnie wyraża się nie tylko personel, ale przede wszystkim korzystający z jego usług pacjenci.
  - Każdego miesiąca zapisuje się do nas 100 nowych osób - mówi Henryk Bójko, dyrektor. - Zachęcają ich dobre warunki oraz pełny zakres oferowanych usług.
  - Tutaj mogę się spokojnie dostać do specjalisty - mówi jeden z pacjentów. - W innych przychodniach jest tłok i trzeba czekać godzinami. Poza tym na miejscu wykonują większość analiz.
  Ośrodek także inwestuje. Niedawno zakupiono kilka specjalistycznych urządzeń.
  - Unit stomatologiczny, ultrasonograf, sieć komputerowa - wylicza Henryk Bójko. - Kupiliśmy również samochód, żeby ułatwić dojazd pielęgniarek na zabiegi.
  Zapytaliśmy dyrektora o tajemnicę sukcesu.
  - To nic nadzwyczajnego - mówi. - Staramy się dobrze gospodarować funduszami, nie wydajemy pieniądzy na zbędne etaty. Po prostu robimy to, co do nas należy.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.