Wybierz region

Wybierz miasto

  Będą zasiłki dla bezrobotnych!

  Autor: Katarzyna Pastuszko

  2000-06-16, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Jest ich niemal trzy razy więcej, ale wypłaty realizowane są w różnych terminach. W tym miesiącu zabrakło pieniędzy na ostatnią transzę. - Nie mogę pozwolić, by przez nieudolność warszawskich urzędników cierpiało 12 ...

  Jest ich niemal trzy razy więcej, ale wypłaty realizowane są w różnych terminach. W tym miesiącu zabrakło pieniędzy na ostatnią transzę.
  - Nie mogę pozwolić, by przez nieudolność warszawskich urzędników cierpiało 12 tysięcy łodzian. Licząc się z konsekwencjami, postanowiłem naruszyć dyscyplinę budżetową. Pieniądze, które powinienem przekazać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, między innymi za ubezpieczenia zdrowotne dla bezrobotnych, będą od poniedziałku wypłacane w ramach zasiłków - powiedział ,Dziennikowi" Władysław Skwarka, członek zarządu miasta.
  Kwota, jaka powinna wpłynąć do ZUS, to 1 mln 330 tys. zł. Władysław Skwarka ma nadzieję, że do czasu wypłacenia całej puli, Krajowy Urząd Pracy prześle do Łodzi należne 2 miliony.
  - Jeśli tak się nie stanie, pomoże nam Bank PKO BP SA. Na pięć dni bez odsetek pożyczy nam kwotę brakującą do wypłacenia zasiłku - tłumaczy Władysław Skwarka. - Jeżeli jednak w ciągu tych pięciu dni KUP nie przekaże pieniędzy, wolę nawet nie myśleć, co się stanie. Zgodnie z zasadami powinniśmy płacić odsetki.
  Z przeprowadzonych wyliczeń wynika, że jeśli KUP przekaże potrzebne Łodzi pieniądze do końca miesiąca, być może uda się miastu uniknąć wszelkich konsekwencji finansowych. Czy tak się jednak stanie?
  - Mam nadzieję, że tak. Nie potrafię jednak podać dokładnej daty przesłania pieniędzy do Łodzi - stwierdził rzecznik prasowy KUP.
  ppp
  Długo zastanawiałam się, co dla zwykłych ludzi oznacza kryzys w rządzie. Teraz już wiem. W Warszawie zapomniano o milionach ludzi w całym kraju, którzy nie mają pracy. Po prostu zapomniano, bo tłumaczenie, że nagle wzrosła liczba bezrobotnych, wcale mnie nie przekonuje.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.