Wybierz region

Wybierz miasto

  Cmentarni wandale

  Autor: (DaG)

  2000-06-17, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Sześciu chuliganów, którzy zniszczyli 20 grobów na dwóch cmentarzach przy ul. Szczecińskiej zatrzymali policjanci z II komisariatu na Bałutach. W samo południe na alarmowy telefon oficera dyżurnego miasta (997) ...

  Sześciu chuliganów, którzy zniszczyli 20 grobów na dwóch cmentarzach przy ul. Szczecińskiej zatrzymali policjanci z II komisariatu na Bałutach.


  W samo południe na alarmowy telefon oficera dyżurnego miasta (997) wpłynęła wczoraj informacja o grupie chłopców dewastujących nagrobki na cmentarzu. Po 20 minutach bałuccy policjanci zatrzymali po pościgu 6 wandali w wieku 16 - 18 lat. Jak się okazało, wszyscy są wychowankami jednego z łódzkich ośrodków szkolno-wychowawczych.

  Funkcjonariusze ustalili, że młodzieńcy, wędrując alejkami obu cmentarzy, przewracali płyty nagrobne, zrzucali krzyże i wazony, tłukąc je o ziemię. Wstępnie doliczono się 20 zdewastowanych grobów. Policyjne oględziny trwały do wieczora. Straty będą oszacowane jednak dopiero wtedy, gdy pracownicy cmentarza ustalą dzierżawców grobów. Podejrzanych - po przesłuchaniu - przekazano do ośrodka szkolno-wychowawczego. Jeden z nich będzie miał dodatkowo prowadzone postępowanie o kradzież, gdyż wcześniej na cmentarzu wyrwał i ukradł kobiecie torebkę.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.