Wybierz region

Wybierz miasto

  Czy pociągi staną?

  Autor: Piotr Jach

  2000-06-14, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  - Chyba że na rozmowach w Ministerstwie Transportu rząd zgodzi się spełnić nasze postulaty - powiedział Krzysztof Gawot z łódzkiego MKSK Forum. Związkowcy Forum żądają m.in.

  - Chyba że na rozmowach w Ministerstwie Transportu rząd zgodzi się spełnić nasze postulaty - powiedział Krzysztof Gawot z łódzkiego MKSK Forum.
  Związkowcy Forum żądają m.in.: równego traktowania wszystkich związków zawodowych działających na kolei, oddłużenia PKP do końca tego roku, gwarancji finansowych dla przewozów pasażerskich, wstrzymania zwolnień pracowników bez osłon socjalnych i ustawowego zagwarantowanie tych ostatnich. Ostatnim punktem postulatów jest żądanie podwyżek płac.
  - Nie walczymy jednak przede wszystkim o podwyżki, ale o utrzymanie miejsc pracy, które zagwarantują funkcjonowanie kolei w państwie leżącym w środku Europy. Jeśli inne postulaty zostaną spełnione, od płacowych może odstąpimy - dodał Krzysztof Gawot.
  MKZK Forum zrzesza 14 kolejowych związków zawodowych, w tym m.in.: maszynistów, konduktorów, dyżurnych ruchu, pracowników taboru, dyspozytorów i funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Do strajku nie przyłącza się kolejowa ,Solidarność".
  Jeszcze wczoraj nic nie wskazywało, by z realizacji swoich gróźb pod adresem PKP miał się wycofać Zakład Energetyczny Łódź - Teren.
  - Zagrożenie wyłączenia dopływu energii do trakcji kolejowej na odcinku od Skierniewic do Koluszek jest nadal realne. Rozmowy, które prowadzimy z PKP, jak dotąd nie przyniosły żadnych deklaracji satysfakcjonujących nasz zakład - oświadczył wczoraj Krzysztof Sowiński, kierownik wydziału windykacji ZEŁ-T.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.