Wybierz region

Wybierz miasto

  Dwa sądy z jednego

  Autor: Anna Kołakowska

  2000-07-01, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  W siedmiu wydziałach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa będą obsługiwani mieszkańcy Widzewa, Górnej oraz gmin Nowosolna, Brójce i Andrespol. Zatrudnienie znajdzie tam 180 osób (w tym 40 sędziów).

  W siedmiu wydziałach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa będą obsługiwani mieszkańcy Widzewa, Górnej oraz gmin Nowosolna, Brójce i Andrespol. Zatrudnienie znajdzie tam 180 osób (w tym 40 sędziów). Jego prezesem zostanie Iwona Godlewska, dotychczasowa wiceprezes SR.
  W dziewiętnastu wydziałach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia będzie pracowało około 580 osób (z tego ponad setkę stanowią sędziowie). Mają obsługiwać mieszkańców Śródmieścia, Bałut i Polesia, a w sprawach z prawa pracy i gospodarczych - wszystkich łodzian i mieszkańców trzech podłódzkich gmin. Sądem będzie kierował Dariusz Świecki, do wczoraj prezes SR.
  - Mimo podziału i tak będą to jedne z większych sądów w kraju - mówi prezes Wojciech Janicki.
  Wraz z podziałem sądu na dwie jednostki, nie przybyło jednak etatów. Sąd nie dostał też dodatkowych pieniędzy na koszty, związane ze zmianami organizacyjnymi. Godząc się na nie, resort postawił jeden warunek: wszystko musi się odbyć w ramach zaplanowanego na ten rok budżetu.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.