Wybierz region

Wybierz miasto

  Filmówka jeszcze przyjmuje

  Autor: Iwona Polak

  2000-06-10, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  W tym tygodniu rozpoczęły się egzaminy w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Mimo to, trwa nabór na niektóre wydziały.Do 20 czerwca przyjmowane są dokumenty na Wydział Produkcji Filmowej i ...

  W tym tygodniu rozpoczęły się egzaminy w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Mimo to, trwa nabór na niektóre wydziały.Do 20 czerwca przyjmowane są dokumenty na Wydział Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na 2-letnie, dzienne studia podyplomowe (warunkiem jest posiadanie dyplomu magistra), gdzie na chętnych czeka 15 miejsc. Podania można też składać na zaoczne studia podyplomowe (miejsc 30, roczny koszt nauki to 4 tys. zł) i 4,5-roczne studia magisterskie, gdzie miejsc jest 70, a studia kosztują również 4 tys. zł za rok. Rozmowy kwalifikacyjne i konkursy świadectw decydujące o przyjęciu na ten wydział, odbędą się w połowie września.

  Prowadzony jest też nabór do Wyższego Studium Form Multimedialnych i Montażu na kierunek: montaż obrazu i dźwięku. Miejsc jest 30-35, nauka trwa 3 lata, kosztuje 5 tys. zł rocznie. Papiery można składać do 20 czerwca, a kandydaci od 4 do 6 lipca będą musieli wykonać test montażowy oraz pochwalić się przed komisją swoimi pracami, np.: fotografiami, montażami, pracami plastycznymi czy też krótkim filmem na wideo.

  Są też miejsca w 2-letnim, Podyplomowym Studium Scenariuszowym skierowanym do osób, które mają uzdolnienia literackie (trzeba złożyć prace świadczące o dorobku dziennikarskim, scenariusz czy też nowelę filmową). Na podania uczelnia czeka do 30 czerwca, a warunkiem jest posiadanie dyplomu ukończenia jakichkolwiek studiów, mogą być nawet licencjackie.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.