Wybierz region

Wybierz miasto

  Na rękach po wózek

  Autor: Jed.

  2000-06-20, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  Renta pana Krzysztofa wynosi niewiele ponad 300 zł. Pieniędzy wystarcza na jedzenie i świadczenia. Drogie leki musi zastępować tańszymi. Mimo że życie go nie oszczędza niepełnosprawny mężczyzna chce żyć w miarę ...

  Renta pana Krzysztofa wynosi niewiele ponad 300 zł. Pieniędzy wystarcza na jedzenie i świadczenia. Drogie leki musi zastępować tańszymi. Mimo że życie go nie oszczędza niepełnosprawny mężczyzna chce żyć w miarę normalnie. Chociaż jest już po 40-tce dostał się do drużyny koszykarzy na wózkach. Ma silne ręce dlatego pokonuje ponad 20 stromych stopni schodowych prowadzących do gabinetu wojewody. Wózek zostawia na parterze, a sam skacząc na pięcie zdrowej nogi dostaje się na schody, tam pokonuje stopnie podciągając się na rękach po poręczy. Czasem jakiś życzliwy przechodzień pomoże mu w tej wspinaczce. Ale każdy krok to ból i wysiłek.
  - Gdyby chociaż powiedzieli wprost, że nic nie załatwią - żali się Krzysztof Jarzębski. - A urzędnicy obiecują i odsyłają do instytucji, które też mnie odsyłają. Sam znalazłem przeceniony wózek, którego cena była pięciokrotnie niższa niż normalnie. Jeden z urzędników powiedział żebym nic nie robił, bo on ten wózek jakoś załatwi. Tyle, że nic w tej sprawie nie zrobił.
  Sprawę Krzysztofa Jarzębskiego UW skierował do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który odpisał, że nie może nic zrobić w tej sprawie. Niepełnosprawny ponownie zwrócił się do gabinetu wojewody. Jego problemem zajęła się w końcu asystentka Michała Kasińskiego.
  - Rozumiem zniecierpliwienie chorego mężczyzny, ale zajęliśmy się tą sprawą - tłumaczy Joanna Sikora. - Obok takiego cierpienia nie można przejść obojętnie. Niestety Urząd nie ma pieniędzy, które mógłby przeznaczyć na zakup odpowiedniego wózka. Zrobimy jednak wszystko by sprzęt podarowała mu Fundacja ,Johny and Friends" z Warszawy, która pomaga niepełnosprawnym. Niestety procedura trwa bardzo długo i jest dość skomplikowana.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.