Wybierz region

Wybierz miasto

  Naród mi nie wierzy

  Autor: (MAWI)

  2003-05-12, Aktualizacja: 2004-12-17 23:24

  ŚWIDNICA - Dzisiaj możecie wszystko zrzucić na Wałęsę - mówił Lech Wałęsa, na spotkaniu w świdnickiej Wyższej Szkole Technologii Teleinformatycznej. - Ale jutro wasze dzieci wystawią wam rachunek za to, że gdy był ...

  ŚWIDNICA - Dzisiaj możecie wszystko zrzucić na Wałęsę - mówił Lech Wałęsa, na spotkaniu w świdnickiej Wyższej Szkole Technologii Teleinformatycznej. - Ale jutro wasze dzieci wystawią wam rachunek za to, że gdy był odpowiedni czas, nie opowiedzieliście się za Unią Europejską.

  Były prezydent przebywał w Świdnicy w niedzielę, 11 maja na zaproszenie Senatu uczelni. Spotkał się z jej studentami, senatem, władzami powiatu świdnickiego, miasta oraz zaproszonymi gośćmi. Odpowiadał na wiele pytań dotyczących okresu jego prezydentury, Solidarności i czasu transformacji.
  - Próbowałem sprawdzić wiele nowych impulsów m.in. sto milionów, NATO bis, ale naród mi nie wierzy - oceniał Wałęsa. - Dlatego nie mogłem tego rozwinąć w drugiej, kadencji prezydenckiej.
  Wcześniej wziął udział we mszy św. w kościele pod wezwaniem św. Stanisława i Wacława. Na wniosek dzieci ze Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych Serce w Świdnicy został nagrodzony Międzynarodową Nagrodą Humanitarną Victoria. Statuetkę wręczył Lechowi Wałęsie przewodniczący Kapitułu Jerzy Janoszka. Prezydent obiecał pomoc i wsparcie dla budowy Europejskiego Centrum Spotkań, którą zajmuje się SPDCh Serce.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)