Wybierz region

Wybierz miasto

  Obrońcy Lecha w zespole Widzewa?

  Autor: (MM)

  2000-06-17, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  W poniedziałek mają przyjechać do Łodzi dwaj kandydaci do gry w łódzkim Widzewie. Są to piłkarze spadkowicza z ekstraklasy - Lecha Poznań. Tomasz Augustyniak i Przemysław Urbaniak będą rozmawiali z działaczami Widzewa ...

  W poniedziałek mają przyjechać do Łodzi dwaj kandydaci do gry w łódzkim Widzewie. Są to piłkarze spadkowicza z ekstraklasy - Lecha Poznań. Tomasz Augustyniak i Przemysław Urbaniak będą rozmawiali z działaczami Widzewa na temat warunków swoich kontraktów.
  Tomasz Augustyniak ma 25 lat. Mierzy 180 cm i waży 81 kg. Jest wychowankiem Lecha. Zadebiutował w I lidze w 1994 r. Gra na pozycji prawego obrońcy.
  Przemysław Urbaniak jest środkowym obrońcą. Ma również 25 lat. Mierzy 181 cm, a waży 77 kg. Jest wychowankiem klubu Mieszko Gniezno, a od sezonu 1994/95 reprezentuje barwy popularnego ,Kolejarza".
  Wczoraj na treningu w porównaniu z pierwszymi zajęciami kadra Widzewa była już szczuplejsza. Nie było Sergiusza Wiechowskiego i Piotra Mosóra, którzy wyjechali do Szczecina, by rozmawiać z działaczami Pogoni na temat gry w ich zespole.
  Nie było także na zajęciach Mirosława Szymkowiaka, który jeszcze jest na urlopie. Nie od dziś pomocnik widzewski mówi, że interesuje go gra w dobrym zachodnim klubie, natomiast nie chce przenosić się z widzewskiej drużyny do innego polskiego klubu. Czy menedżer ,Szymka" znajdzie dla niego odpowiedni zagraniczny klub, czy też jeszcze zobaczymy jedynego obecnie łódzkiego reprezentanta w drużynie Widzewa.
  Wiele propozycji z innych polskich klubów ma także Dariusz Gęsior, kapitan Widzewa, najlepszy łódzki piłkarz poprzedniego sezonu. Jego odejście byłoby z pewnością dużą stratą dla łódzkiego pierwszoligowca.
  Zajęcia z piłkarzami nadal prowadzą trenerzy Andrzej Pyrdoł i Krzysztof Surlit. Edward Lorens, który ma objąć stanowisko pierwszego szkoleniowca Widzewa obserwuje jeszcze grę najlepszych europejskich drużyn na Euro 2000. Jutro ma jednak wrócić do Polski, a w poniedziałek po raz pierwszy poprowadzić trening widzewiaków.
  Trwają poszukiwania przez działaczy sponsora, którego wejście do Widzewa poprawiłoby jego finansową sytuację. Mówi się, że blisko jest do podpisania umowy z poważną internetową firmą i to na pokaźną kwotę.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.