Wybierz region

Wybierz miasto

  Piotrcovia i Kiper wystartowały

  Autor: (p.płom.)

  2006-07-11, Aktualizacja: 2006-07-11 04:45 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Wczoraj przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły piłkarki ręczne Piotrcovii i szczypiorniści Kipera Piotrków. Drużynę piłkarek nadal prowadzić będzie Roman Jezierski, w który na pierwszych zajęciach korzysta z ...

  Wczoraj przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły piłkarki ręczne Piotrcovii i szczypiorniści Kipera Piotrków.

  Drużynę piłkarek nadal prowadzić będzie Roman Jezierski, w który na pierwszych zajęciach korzysta z pomocy biegacza piotrkowskiej Concordii Marka Dryi. Nowymi twarzami są reprezentantka kraju Hanna Strzałkowska (AZS AWFiS Gdańsk), Kamila Szczecina (Beskid Nowy Sącz), Kristina Svatko (AZS Politechnika Koszalin), Krystyna Mijas i Agnieszka Jezierska (obie MKS Zgierz). Ta ostatnia jest córką piotrkowskiego szkoleniowca. Ponownie w barwach Piotrcovii mają grać Elżbieta Kopertowska (Vive Kielce) i Beata Kowalczyk (Biofactor Jelenia Góra).

  Po sezonie operacji stawu kolanowego poddała się Agata Wypych. Aktualnie przechodzi rehabilitację. Także urazy leczą Wioleta Galia i Mariola Michalak. Zespół, o czym informowaliśmy, opuściły Marzena Kubera i Beata Jendrych, które postanowiły zakończyć karierę. W ciąży natomiast są Beata Skura i Olena Jeżycka, a o zmianie profesji myśli Barbara Norek.

  Piotrkowianki w planach mają dwa obozy. Od 16 lipca będą przebywać w Zaździerzu, a od 6 sierpnia w Wilnie, gdzie rozegrają mecze kontrolne z miejscowym Egle i Żalgirisem Kowno. Przed rozpoczęciem ligi wezmą udział w turnieju w Chociwlu i rozegrają sparingi ze Zgodą Bielszowice i ponownie z Egle.

  Piłkarze Kipera Piotrków mają nowego trenera. Został nim 37-letni Krzysztof Kisiel, który w dwóch ostatnich sezonach zdobył tytuł mistrzowski z Wisłą Płock. Pierwsze jednak zajęcia poprowadził drugi szkoleniowiec Zenon Kurzydlak.

  - Pan Kisiel po raz pierwszy na zajęciach ma się pojawić w środę - mówi kierownik klubu Tomasz Ziwerzchowski.

  Z powodu zakończenia kontraktów zespół opuścili Łukasz Białaszek i Michał Przybylski. Nie wiadomo, czy dalej w Kiperze grać będą Marcin Kusideł i Dawid Gołuch, którzy w poprzednim sezonie byli rezerwowymi. Działacze z Piotrkowa chcą pozyskać z Wisły Płock Sebastiana Rumniaka i Adriana Przepiórkowskiego. Na pierwszych zajęciach z powodu urazu nie trenował Sebastian Skalski.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)