Wybierz region

Wybierz miasto

  Płać, płacz i parkuj

  Autor: Mariusz Goss

  2000-06-02, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Miejsca postojowe, dzierżawione przez urząd miasta, podrożały wczoraj z 60 do 70 groszy za pierwsze pół godziny i z 1,20 zł do 1,35 za godzinę. Każda kolejna godzina postoju kosztuje już 2,05 zł.

  Miejsca postojowe, dzierżawione przez urząd miasta, podrożały wczoraj z 60 do 70 groszy za pierwsze pół godziny i z 1,20 zł do 1,35 za godzinę. Każda kolejna godzina postoju kosztuje już 2,05 zł. Nie wszyscy parkingowi wiedzieli jednak o tych zmianach, a znaczna część tabliczek z cenami nie została zmieniona. Z tego powodu dochodziło do sprzeczek kierowców z pobierającymi opłaty.
  Tylko jeden parking w śródmieściu proponował niższe ceny od narzuconych przez urząd miasta. W samym sercu miasta, pod ,Centralem", półgodzinny postój kosztuje 50 groszy, godzinny złotówkę (podobnie każde kolejne 60 minut). Prywatne parkingi niestrzeżone w centrum są znacznie droższe - na większości z nich za pierwsze 60 minut trzeba zapłacić 3 zł, a za każdą kolejną godzinę 2 złote. Są jednak wyjątki, bo miejsce postojowe na placyku u zbiegu ulic Zamenhofa kosztuje 4 zł za każdą godzinę.
  Najdrożej - 12 zł - za wjazd na parking trzeba zapłacić pod hotelem ,Centrum", jednak za tę sumę można tam trzymać pojazd do 8 godzin. Także pod hotelami najdrożej wypada doba - 30 zł (,Centrum" i ,Światowid").
  Najtrudniej jest zdobyć stałe miejsce w środmieściu, gdzie cena na parkingach strzeżonych przekracza 100 zł miesięcznie.
  - Kilka osób dziennie pyta o wolne miejsca, ale na razie mamy wszystkie stanowiska zajęte - mówi parkingowy Józef Sochacki, pracujący u zbiegu ulic Zachodniej i Więckowskiego.
  Obok jego okienka jest wywieszony cennik - 120 zł (osobowe) i 140 zł (pojazdy ciężarowe) za miesięczny postój.
  Większe kłopoty mają mieszkańcy łódzkich osiedli, którzy chcieliby postawić samochód w miejscu strzeżonym. Na plac trzeba czekać latami, ale można też zapłacić odstępne. Parkingowy przy ul. Armii Krajowej za znalezienie miejsca żąda 1500 zł. - Niech pan bierze, bo to prawdziwa okazja - namawia. - Jeden facet się wyprowadza i tylko dlatego mogę panu zaoferować miejsce.
  Oprócz pieniędzy za odstępne, za parking trzeba płacić 90 zł miesięcznie (samochód osobowy) lub 100 zł za ciężarowy.
  Poza dniami targowymi na nadmiar klientów nie cierpi zbudowany na uboczu, strzeżony i zadaszony parking przy ul. Stefanowskiego. Miesięczny postój wyceniono tam na 140 zł (dwa tygodnie na 90 zł).

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.