Wybierz region

Wybierz miasto

  Płatne ulice

  Autor: kup

  2000-06-29, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Płatne parkowanie to miejsce pracy dla około stu parkingowych z firm ,Kay", ,StarCo", ,Carexo" i ,Gnom" (administrator autogiełdy przy ul. Lodowej). Wpływy za parkowanie do kasy miejskiej wyniosły w ubiegłym roku ponad ...

  Płatne parkowanie to miejsce pracy dla około stu parkingowych z firm ,Kay", ,StarCo", ,Carexo" i ,Gnom" (administrator autogiełdy przy ul. Lodowej). Wpływy za parkowanie do kasy miejskiej wyniosły w ubiegłym roku ponad 500 tysięcy złotych (administratorzy rozliczają się z magistratem ryczałtem). Cena za dłuższy postój ma zniechęcać do parkowania, dzięki czemu występuje duża rotacja pojazdów - więcej osób może skorzystać z jednego miejsca. Zyski z płatnych parkingów przeznaczane są na remonty ulic i chodników - zapewniają władze miasta.
  Postój do 30 minut kosztuje na gminnych parkingach 70 groszy, za godzinę trzeba zapłacić 1,35 zł; do 2 godzin - 4,10 zł, natomiast do 3 godzin - 6,15 zł. Stali klienci dostają abonamenty u administratorów parkingów: tygodniowy za 51 zł, a miesięczny za 153 zł. Dla porównania, za pierwszą godzinę na prywatnym parkingu w rejonie ul. Roosevelta płaci się 10 zł.
  - Firmy instalujące parkometry proponują nam przejęcie urządzeń dopiero po 10 latach eksploatacji - mówi inspektor Krzysztof Krystecki w Wydziale Dróg UMŁ. - Twierdzą, że parkometry amortyzują się po takim czasie. Na zastąpienie ludzi parkometrami trzeba będzie jeszcze w Łodzi poczekać. Według mnie mogą być instalowane tylko tam, gdzie często pojawiają się policjanci i strażnicy miejscy. Na uczciwość kierowców bym nie liczył.
  W Łodzi jest zarejestrowanych 350 tysięcy samochodów. Jeśli policzyć same osobowe, to na tysiąc łodzian przypada 240 aut. Wydział Dróg UMŁ dysponuje dziś 1600 miejscami postojowymi, głównie w centrum miasta (na prywatnych parkingach jest jeszcze kilkaset dalszych stanowisk). Jedyny piętrowy parking, obok hali ,Expo", mieści 350 aut. Pod koniec roku przybędzie piętrowy parking Spółdzielni Mieszkaniowej ,Śródmieście" na Manhattanie (470 stanowisk), a w sierpniu w podziemiach multikina przy al. Piłsudskiego na 440 samochodów.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.