Wybierz region

Wybierz miasto

  Przeciw złodziejom samochodów

  Autor: Edward Mazurkow

  2000-05-29, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  W piątek i sobotę przeprowadzno w Łodzi szeroko zakrojoną akcję policyjną przeciwko złodziejom samochodów. Skontrolowano 1550 aut i 60 parkingów. Odzyskano 7 samochodów, min.

  W piątek i sobotę przeprowadzno w Łodzi szeroko zakrojoną akcję policyjną przeciwko złodziejom samochodów. Skontrolowano 1550 aut i 60 parkingów. Odzyskano 7 samochodów, min. luksusowe porsche, volkswagena passata i hyundaia z rejestracją katowicką.Akcję przeprowadzono dzień po tym, gdy 23 maja padł tegoroczny rekord kradzieży. W ciągu doby zginęło aż 28 samochodów, głównie małych fiatów, polonezów, volkswagenów i mercedesów.
  - W Łodzi kradzieże samochodów są problemem numer jeden - mówi mł. insp. Jacek Staniecki, pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi. - Aby je ograniczyć utworzyliśmy m. in. w Komendzie Miejskiej specjalną grupę samochodową. Staramy się osobom, które według naszych informacji mogą trudnić się kradzieżami aut ,umilić życie" w inny sposób. Na przykład gdy tylko stwierdzimy, że naruszali przepisy drogowe są surowo karani. Za brak świateł, apteczki w samochodzie, ważnego przeglądu technicznego grozi im bardzo wysoki mandat karny. Za posiadanie narzędzi służących do włamań, np. łamaków i tzw. breszek, którte znajdujemy przy nich podczas kontroli drogowych, kierowane są już wnioski do kolegium do spraw wykroczeń.
  Wysokimi grzywnami zostali już ukarani ,Krakers", ,Duży Łeb", ,Komin" i ,Munio".
  W Łodzi miejsc zagrożonych kradzieżami samochodów jest wiele. Najczęściej auta giną sprzed supermarketów, szpitali (Centrum Zdrowia Matki Polki, im. M. Kopernika, Pirogowa), dużych kin, domów towarowych i cmentarzy.
  W tym roku w Łodzi i województwie zginęło już ponad 2500 samochodów - o 9 procent więcej niż w roku ubiegłym. Odzyskano także 150 aut, w tym 50 odnaleziono w ,dziuplach". Największa ,przechowalnia" mieściła się na strzeżonym parkingu przy ul. Kosmonautów. Odnaleziono tam sportową hondę civic, nissana primerę, 2 renault espace.
  - Mamy wiele sygnałów od społeczeństwa o działalności złodziei i paserów samochodów. Od dzisiaj uruchamiamy specjalny telefon zaufania. Połączenia są bezpłatne. Można dzwonić pod numer 0-800111997. Gwarantujemy pełną dyskrecję, jak również nagrody pieniężne, jeżeli przekazana informacja przyczyni się do zatrzymania złodziei lub paserów - dodaje inspektor Staniecki.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.