Wybierz region

Wybierz miasto

  Rikszarze pikietowali

  Autor: ...

  2000-06-09, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Dagmara Barua, dyrektor wydziału informacji i promocji UMŁ, poinformowała pikietujących, że znak pojawił się na wniosek policji. Funkcjonariusze uznali bowiem, w ,sezonie" na Pietrynie robi się ciasno: ogródki, ...

  Dagmara Barua, dyrektor wydziału informacji i promocji UMŁ, poinformowała pikietujących, że znak pojawił się na wniosek policji. Funkcjonariusze uznali bowiem, w ,sezonie" na Pietrynie robi się ciasno: ogródki, samochody, piesi i coraz liczniejsze riksze.
  Zdaniem policji, najniebezpieczniej jest na odcinkach udostępnionych dla ruchu samochodów. Ponoć policja odbierała sporo skarg kierowców i pieszych na riksze. Aby uniknąć wypadków, zdecydowano się postawić zakaz wjazdu dla wózków rowerowych. Rikszarze poprosili prezydenta, by zdjęto znak. Jednocześnie zobowiązali się do ostrożnej jazdy na wspomnianych odcinkach Piotrkowskiej.
  Rikszarze twierdzą, że Piotrkowska jest ulicą spacerową i wielu klientów cieszy się, że może po niej przemieszczać się rikszami. Skrócenie trasy, którymi kursują riksze, spowoduje, że liczba pasażerów się zmniejszy, a to z kolei ograniczy zarobki rikszarzy. Tymczasem dla wielu z nich to jedyne źródło utrzymania.
  Zapytaliśmy kilka osób, co myślą o ograniczeniu ruchu riksz na Pietrynie.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.