Wybierz region

Wybierz miasto

  Tasowanie policjantów

  Autor: Gariusz Gałązka

  2000-06-27, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  - Wydział Zabezpieczenia Miasta utworzyliśmy po to, by zcentralizować służby patrolowo-prewencyjne - mówi mł. insp. Wojciech Wulkiewicz. - Ma to związek z organizacją nowego systemu dowodzenia ,Command Control".

  - Wydział Zabezpieczenia Miasta utworzyliśmy po to, by zcentralizować służby patrolowo-prewencyjne - mówi mł. insp. Wojciech Wulkiewicz. - Ma to związek z organizacją nowego systemu dowodzenia ,Command Control". Teraz na ulice powinno wyjeżdżać więcej radiowozów. Przecież inni policjanci w komisariatach też mają uprawnienia do ich prowadzenia. Kto powiedział, że radiowozem nie może kierować dzielnicowy?
  Policjanci przyjmują te zapewnienia sceptycznie.
  - Więcej policjantów na ulicach będzie wtedy, kiedy w komendzie miejskiej zabraknie biurek - powiedział nam oficer komendy wojewódzkiej.
  Jednym z założeń ubiegłorocznej reorganizacji policji było właśnie zwiększenie liczby funkcjonariuszy na ulicach. Tymczasem przybyło ich, ale za biurkami. Poza tym każdy z trzynastu komisariatów, które wtedy utworzono w Łodzi, dysponował za małą liczbą policjantów. Chcąc zgłosić przestępstwo, łodzianie musieli stać w długich kolejkach. Na jednego policjanta wypadało po kilkadziesiąt dochodzeń miesięcznie. Przestępczość rosła, a wykrywalność spadała.
  Miesiąc temu przeprowadzono więc kolejną reorganizację. Pięć z trzynastu łódzkich komisariatów zlikwidowano. W ich miejsce utworzono tzw. rewiry dzielnicowych. Szefowie tych nowych, małych jednostek byli przekonani, że po przejęciu dużych rejonów działania zlikwidowanych komisariatów dostaną po kilkadziesiąt etatów wzmocnienia. Tymczasem większość funkcjonariuszy ze zlikwidowanych komisariatów na Widzewie Wschodzie, Radogoszczu, Teofilowie, Kozinach i Dąbrowie przeniesiono do komendy miejskiej. Natomiast komisariaty na Bałutach, Polesiu, Retkini, Dołach, Górnej, Widzewie, Rudzie i Śródmieściu otrzymały zaledwie po kilka etatów. Teraz wyłączono z nich jeszcze plutony patrolowo-interwencyjne.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.