Wybierz region

Wybierz miasto

  Trzecia wersja ŁKSŁKS, ŁKS Ptak i ŁKS 2000

  Autor: Mariusz Goss

  2000-07-01, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Do zapewnienia bytu drugoligowej drużyny w nadchodzącym sezonie potrzeba 6-8 milionów i tyle spółka wyasygnuje przez najbliższy rok. W ŁKS 2000 SSA nie ma stowarzyszenia, jakim jest Łódzki Klub Sportowy.

  Do zapewnienia bytu drugoligowej drużyny w nadchodzącym sezonie potrzeba 6-8 milionów i tyle spółka wyasygnuje przez najbliższy rok.
  W ŁKS 2000 SSA nie ma stowarzyszenia, jakim jest Łódzki Klub Sportowy.
  - Przeszkodą są przyczyny formalnoprawne - zapewnił mecenas Włodzimierz Kinasewicz. - Stowarzyszenie posiada 1,1 procent udziałów w spółce ŁKS Ptak. Przepisy dopuszczają udział stowarzyszenia w więcej niż jednej spółce, ale tylko wówczas, gdy mają do jednego procenta udziałów.
  Na zebranie założycielskie nie został zaproszony prezes ŁKS Roman Stępień. Jednak Marek Łopiński uważa, że niebawem stowarzyszenie powinno mieć swoje udziały w nowej spółce.
  Zatem mamy już trzy ŁKS, które zajmują się prowadzeniem drużyn piłkarskich: stowarzyszenie ŁKS (drużyny trampkarzy, młodzików i seniorów w klasie A), ŁKS 2000 (drużyna seniorów w drugiej lidze), ŁKS Ptak (należą do niej występująca w czwartej lidze druga drużyna seniorów oraz zespoły juniorów młodszych i juniorów). Trudno się nie zgubić w tych zawiłościach. Oprócz nazwy spoiwem trzech ŁKS jest Marek Łopiński, który jest wiceprezesem stowarzyszenia i do niedawna prezes zarządu ŁKS Ptak, a obecnie prezes zarządu ŁKS 2000.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.