Wybierz region

Wybierz miasto

  Wyłudzili towary za 1,5 mln zł!

  Autor: Edward Mazurkow

  2000-06-13, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  Rok temu 21-letni Dariusz S. założył firmę. Interesy jednak nie szły najlepiej. Gdy przedsiębiorstwo stanęło na skraju bankructwa z pomocą pośpieszyli 28-letni Dariusz C. i 32-letni Grzegorz J.

  Rok temu 21-letni Dariusz S. założył firmę. Interesy jednak nie szły najlepiej. Gdy przedsiębiorstwo stanęło na skraju bankructwa z pomocą pośpieszyli 28-letni Dariusz C. i 32-letni Grzegorz J. Przedstawili dokumenty, z których wynikało, że nie byli karani i regularnie opłacają ZUS i zaproponowali przystąpienie do spółki. Ich pomysł na zrobienie dużych pieniędzy polegał na szybkim obrocie towarami kupowanymi w firmach na terenie całego kraju. Aby być bardziej wiarygodnym w interesach, Dariusz C. i Grzegorz J. wyłudzili z banku kredyt i kupili eleganckie garnitury oraz luksusowego mercedesa. Z ,zakupami" w firmach nie mieli kłopotów. Przy podziale ,zysków" oszukiwali jednak Dariusza S. Z 1,5 mln zł, które wyłudzili otrzymał on zaledwie 30 tys. zł. Po pewnym czasie Dariusz S. próbował wycofać się z interesu i zlikwidować firmę. Wspólnicy zmusili go jednak do ubezpieczenia się na życie (na 500 tys. zł) i upoważnienia ich do odbioru gotówki, na wypadek śmierci.
  Oszustów ujęto 9 czerwca w firmie na ul. Pomorskiej, gdy kupowali na kredyt sprzęt komputerowy. W ich mieszkaniach znaleziono fałszywe zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej, dowody osobiste, rejestracyjne i prawa jazdy wystawione na różne nazwiska.
  Przestępcy potrafili cieszyć się życiem. Pieniądze wydawali w dobrych restauracjach, ubierali się w drogich sklepach, jeździli luksusowymi samochodami i spędzali czas w kurortach. Grozi im do 8 lat więzienia.
  Wczoraj sąd aresztował trójkę oszustów.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.