Wybierz region

Wybierz miasto

  Zabrakło na EXPO

  Autor: Katarzyna Pastuszko

  2000-06-01, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  - Udział w EXPO z pewnością jest jakąś formą promocji, ale w województwie łódzkim mamy większe problemy, na które brakuje pieniędzy, jak choćby remonty dróg.

  - Udział w EXPO z pewnością jest jakąś formą promocji, ale w województwie łódzkim mamy większe problemy, na które brakuje pieniędzy, jak choćby remonty dróg. A przecież należy przypomnieć, iż jest to tylko wystawa, a nie targi. W Hanowerze nie zawiera się żadnych kontraktów. A na samo pokazywanie się nas nie stać - powiedział ,Dziennikowi" Marcin Pampuch, rzecznik prasowy Sejmiku Województwa Łódzkiego.
  - Bardzo szkoda, że zabraknie województwa łódzkiego. Program wystawy przygotowany przez ten region był jednym z ciekawszych w kraju
  - stwierdziła Żanna Szulc-Strączyńska z biura EXPO w Warszawie.
  Swój program województwo łódzkie miało zaprezentować podczas specjalnych pokazów regionalnych pod koniec października. Ich koszt oszacowano na milion złotych. Mimo licznych rozmów żaden powiat, ani firma czy przedsiębiorstwo w naszym województwie nie były zainteresowane wspólnym pokryciem jego kosztów. Natomiast ze skarbu państwa każdy region wystawiający się na EXPO może liczyć jedynie na 50 tysięcy złotych.
  Wystawa EXPO będzie trwała
  5 miesięcy. Zamierza ją odwiedzić
  40 milionów ludzi. Na 170 hektarach zaprezentuje się 177 państw. Pawilon polski ma być iluzją krótkiej podróży po naszym kraju. Trasa będzie biegła między innymi przez Puszczę Białowieską czy kopalnię soli w Wieliczce. 21 czerwca będzie obchodzony na EXPO Dzień Polski. Poza tym każde z piętnastu województw będzie miało tydzień na swoją prezentację.
  W Hanowerze, również z powodów finansowych, nie zaprezentują się... Stany Zjednoczone.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.