(© fot. Dariusz Śmigielski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na pomysł przywrócenia cyklodromu na ul. Budki, zgłoszony przez działające w mieście stowarzyszenia i kluby, służby miejskie odpowiedziały, że jest cenny, ale na razie nie ma na niego pieniędzy.

Tymczasem - jak się okazuje - wydział inwestycji i remontów piotrkowskiego magistratu od ponad roku prowadzi postępowanie administracyjne zmierzające do zlokalizowania w tym miejscu boiska. To o tyle dziwne, że z powodu protestów społecznych miasto wycofało się z budowy na dawnym cyklodromie planowanego tam pierwotnie kompleksu orlik. Decyzje o lokalizacji placu do gry w piłkę dwukrotnie uchylało Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Teraz wygląda na to, że jest kilka niezależnych inicjatyw różnych środowisk, a każde chciałoby na cyklodromie coś innego.

- Nasze działania w tej sprawie, zapoczątkowane już kilka lat temu, a od roku prowadzone w ramach Stowarzyszenia na rzecz Skweru Pamięci "Cyklodrom", są pomijane - zwraca uwagę Robert Bartosiak. - Chce-my, by był to kompleks parkowy, skwer, a nie kompleks sportowy. Najbardziej przykre jest jednak, że nie pyta się o zdanie najbardziej zainteresowanych.

Błażej Torański, rzecznik magistratu, uważa, że dziś dyskusja o tym, co będzie z cyklodromem, jest jałowa, bo w tym roku i tak nie ma na niego ani grosza. Przyznaje, że jest plan, by stworzyć tu obiekt rekreacyjny z trawiastym boiskiem, małą architekturą i placem zabaw.

- Władze nie forsują boiska wbrew ludziom, bo zrezygnowaliśmy z orlika i poszliśmy na kompromis z mieszkańcami, ale wszystkie zamiary spotykają się z protestem - dodaje.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

dobrze_poinformowana (gość)

W takim razie pan rzecznik nie czytał dokumentów, które wyszły z UM - w nich wszystkich jest planowany KOMPLEKS SPORTOWY.
A mając decyzję na kompleks sportowy można ulokować jakikolwiek obiekt.
Dziwne, że pan rzecznik nie widzi różnicy...

Bartosiak (gość)

Pracownia Planowania Przestrzennego w ostatnim projekcie decyzji na temat Cyklodromu podaje jako argument - fakt zapisania środków w budżecie.
Kto w takim razie nie mówi prawdy???

Pan rzecznik Torański myli się na pewno, twierdząc, że "dyskusja jest jałowa". Po wydaniu (i uprawomocnieniu się) decyzji - zapewne mówiłby, że na dyskusje jest za późno???

Nikt nadal nie zauważa i nie komentuje faktu, że zgodnie z obowiązującym Studium Zagospodarowania przeznaczenie terenu to Zieleń Parkowa (kat. ZP) - ze wszystkimi konsekwencjami. Planowanie i inwestowanie zgodnie ze studium jest obowiązkiem gminy i wszystkich jednostek podległych.