Coraz więcej prywatnych przedszkoli w Piotrkowie

Już prawie 600 dzieci uczęszcza do prywatnych przedszkoli w Piotrkowie, gdzie od września, razem z punktami przedszkolnymi, jest ich jedenaście.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Dla porównania, do gminnych przedszkoli, których w Piotrkowie jest 13, chodzi ponad 1.700 maluchów.

Najnowsze przedszkole niepubliczne "Okruszek", ma na razie około 20 wychowanków, ale jest w stanie przyjąć 75 dzieci.

- Mieliśmy różne pomysły na działalność, ale postanowiliśmy otworzyć przedszkole, bo ciągle ich brakuje - mówi Krzysztof Iwański, właściciel placówki, która zatrudnia 10 osób.

"Okruszek" to dziewiąte niepubliczne przedszkole w Piotrkowie. Część prywatnych placówek z roku na rok zwiększa liczbę dzieci, np. w przedszkolach przy ul. Wolborskiej, Villa Bambini oraz w placówce SPSK przy ul. Dmowskiego jest ich ponad sto.

Od września w mieście działają także dwa punkty przedszkolne. Jeden jest przy ul. Mieszka (15 dzieci), drugi (dla dzieci niepełnosprawnych) przy ośrodku "Szansa" przy ul.
∨ Czytaj dalej

Wysokiej.

Urzędników cieszą nowe przedszkola niepubliczne, bo kosztują mniej niż gminne (40-70 procent dotacji, jakie miasto płaci na dziecko w przedszkolu publicznym), a rozwiązują problem przepełnienia oraz stwarzają nowe miejsca pracy. Koszt posłania malucha do takiej placówki to 400 - 500 zł.

Więcej na temat

Komentarze (5)

avatar
avatar
Mama (gość)

Witam! mój synek chodził do przedszkola Okruszek i poprostu porażka, Panie chyba niebardzo doszkolone do opieki nad takimi maluchami. Przepisałam Synka do przedszkola na Jagieloń skiej Bambinni i jestem zadowolona a synek z chęcia tam chodzi.Polecam!

avatar
rodzic (gość)

Witam moje dziecko chodzi do Okruszka pierwszy rok i ostatni.Jesteśmy rozczarowani tym przedszkolem w wielu aspektach ,a w szczególności Paniami nauczycielkami. Dziś wiem że była to wielka pomyłka posyłając tam dziecko.

avatar
rodzic (gość)

W Przedszkolu "Okruszek" jedzenie też nie jest nic specjalnego. Co z tego, że jest przygotowywane na miejscu jak zestawy są niedobre i dzieci tego nie chcą jeść. A więc za co tu płacić 10 zł dziennie. Zresztą opieka naprawdę nic specjalnego. Więc rodzice naprawdę się zastanówcie dając dziecko do tego przedszkola bo nie warto. Jest wiele innych lepszych i tańszych przedszkoli. A to co piszą o sobie na stronie to naprawdę mija sie z prawdą.

avatar
nina (gość)

witam moje dziecko chodziło do przedszkola przy ul Dmowskiego przepisałam je do Okruszka mimo troche większych opłat i tak warto polecam jedzenie na miejscu zdrowe a tam mała zatruła sie mięsem i na dodatek posiłki przyjeżdzaja czesto zimne

Wybierz kategorię