Już prawie 600 dzieci uczęszcza do prywatnych przedszkoli w Piotrkowie, gdzie od września, razem z punktami przedszkolnymi, jest ich jedenaście.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dla porównania, do gminnych przedszkoli, których w Piotrkowie jest 13, chodzi ponad 1.700 maluchów.

Najnowsze przedszkole niepubliczne "Okruszek", ma na razie około 20 wychowanków, ale jest w stanie przyjąć 75 dzieci.

- Mieliśmy różne pomysły na działalność, ale postanowiliśmy otworzyć przedszkole, bo ciągle ich brakuje - mówi Krzysztof Iwański, właściciel placówki, która zatrudnia 10 osób.

"Okruszek" to dziewiąte niepubliczne przedszkole w Piotrkowie. Część prywatnych placówek z roku na rok zwiększa liczbę dzieci, np. w przedszkolach przy ul. Wolborskiej, Villa Bambini oraz w placówce SPSK przy ul. Dmowskiego jest ich ponad sto.

Od września w mieście działają także dwa punkty przedszkolne. Jeden jest przy ul. Mieszka (15 dzieci), drugi (dla dzieci niepełnosprawnych) przy ośrodku "Szansa" przy ul. Wysokiej.

Urzędników cieszą nowe przedszkola niepubliczne, bo kosztują mniej niż gminne (40-70 procent dotacji, jakie miasto płaci na dziecko w przedszkolu publicznym), a rozwiązują problem przepełnienia oraz stwarzają nowe miejsca pracy. Koszt posłania malucha do takiej placówki to 400 - 500 zł.

Komentarze (5)

Informujemy, że podczas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania na portalu. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Komentarze włączone zostaną w niedzielę, po godz. 21

Mama (gość)

Witam! mój synek chodził do przedszkola Okruszek i poprostu porażka, Panie chyba niebardzo doszkolone do opieki nad takimi maluchami. Przepisałam Synka do przedszkola na Jagieloń skiej Bambinni i jestem zadowolona a synek z chęcia tam chodzi.Polecam!

rodzic (gość)

Witam moje dziecko chodzi do Okruszka pierwszy rok i ostatni.Jesteśmy rozczarowani tym przedszkolem w wielu aspektach ,a w szczególności Paniami nauczycielkami. Dziś wiem że była to wielka pomyłka posyłając tam dziecko.

rodzic (gość)

W Przedszkolu "Okruszek" jedzenie też nie jest nic specjalnego. Co z tego, że jest przygotowywane na miejscu jak zestawy są niedobre i dzieci tego nie chcą jeść. A więc za co tu płacić 10 zł dziennie. Zresztą opieka naprawdę nic specjalnego. Więc rodzice naprawdę się zastanówcie dając dziecko do tego przedszkola bo nie warto. Jest wiele innych lepszych i tańszych przedszkoli. A to co piszą o sobie na stronie to naprawdę mija sie z prawdą.

nina (gość)

witam moje dziecko chodziło do przedszkola przy ul Dmowskiego przepisałam je do Okruszka mimo troche większych opłat i tak warto polecam jedzenie na miejscu zdrowe a tam mała zatruła sie mięsem i na dodatek posiłki przyjeżdzaja czesto zimne