Utrudnienia w ruchu drogowym wokół nowo budowanej galerii Focus Mall wciąż doskwierają kierowcom. - Nadrobiliśmy już niewielkie opóźnienia, jakie powstały z powodu ulewnych opadów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Utrudnienia w ruchu drogowym wokół nowo budowanej galerii Focus Mall wciąż doskwierają kierowcom. - Nadrobiliśmy już niewielkie opóźnienia, jakie powstały z powodu ulewnych opadów. Jeśli tylko pogoda się nie załamie, nie powinno być więcej opóźnień - zapewnia Albin Chomicki, projektant organizacji ruchu i koordynator robót drogowych. - Pocieszające jest to, że na pewno jesteśmy już bliżej końca robót niż dalej.

Na zamkniętym odcinku ul. Słowackiego od Kostromskiej do Zamenhoffa położona już została warstwa ścieralna. Kiedy tylko zrobiony zostanie chodnik, odcinek zostanie otworzony dla ruchu. Powinno to nastąpić lada dzień.

W przyszłym tygodniu planowane jest zamknięcie całego skrzyżowania Słowackiego - Kostromska, a kierowcom drogowcy zalecają omijanie tego miejsca. Zamknięcie jest konieczne do czasu zakończenia wszystkich robót. Ponadto kiedy otworzona zostanie Słowackiego, zamknięta będzie ulica Modrzewskiego, gdzie wykonywana będzie kanalizacja deszczowa.

Ulicę Kostromską czeka budowa ścieżki rowerowej. Od początku września w tym rejonie powinno być już jednak luźniej, otwarte ma też być skrzyżowanie.

Utrudnienia w ruchu związane są m.in. z przebudową i rozbudową trzech skrzyżowań, budową nowych chodników, przejść dla pieszych i zatok autobusowych. W efekcie klientom galerii i mieszkańcom miasta będzie łatwiej poruszać się w tym rejonie.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!