Ponad 410 mln zł trafiło z Ministerstwa Finansów do Urzędu Marszałkowskiego na Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego. To dobra wiadomość, bo resort finansów na 2009 r. dla Łódzkiego wyznaczył limit sięgający tylko 200 mln zł. Pieniądze miały dostać tylko samorządy i instytucje, które wygrały konkursy lub ich inwestycje znalazły się w gronie tzw. projektów kluczowych. Skąd zatem ponad dwa razy więcej pieniędzy?

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Częściej ogłaszaliśmy konkursy, przeznaczaliśmy na nie również więcej pieniędzy - wyjaśnia Elżbieta Hibner, członek zarządu województwa łódzkiego. - Ponieważ upłynniliśmy więcej pieniędzy, województwo łódzkie dostało teraz więcej niż zakładał limit.

Komu przypadną dodatkowe pieniądze? Blisko 250 mln zł dostaną przedsiębiorcy w formie pożyczek i poręczeń.

Łódź otrzyma 65,5 mln zł na budowę ul. Śląskiej, 6,7 mln zł na halę widowiskową i blisko 2 mln zł na budowę nowego centrum Łodzi EC1. Dostaną również szpitale: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. Biegańskiego 3,2 mln zł, a Szpital Powiatowy w Radomsku 14,9 mln zł. Uniejowskim Termom województwo zapewni 7,7 mln zł, na projekty edukacyjne trafi 13,5 mln zł, prawie 30 mln zł zostaną dofinansowane projekty drogowe, a te związane z kanalizowaniem dostaną prawie 13 mln zł.

Marszałek Włodzimierz Fisiak tryskał wczoraj humorem. Jak stwierdził, mimo czarnych scenariuszy, dochód z podatku CIT jest wyższy o 16 proc. niż w sierpniu 2008 r., poza tym już wiadomo, że samorząd nie będzie musiał wykorzystywać całej puli ze 170 mln zł kredytu, który zaciągnie w tym roku.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!