Z okazji Dnia Edukacji Prawnej, w I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie, w środę 15 marca, odbył się wykład na temat prawa, który dla młodzieży poprowadził Paweł Hochman, sędzia II Wydziału Cywilnego Odwoławczego SO w Piotrkowie, były prezes Sądu Okręgowego w Piotrkowie.

Dzień Edukacji Prawnej w Piotrkowie.

Sędzia Paweł Hochman spotkał się w I LO z klasą III F - klasą o profilu humanistycznym. Wykład odbył się w ramach zajęć dotyczących polityki, państwa i stosunków międzynarodowych. Sędzia mówił m.in. o tym, czy społeczeństwo potrzebuje edukacji prawnej, o dostępie do bezpłatnej pomocy prawnej, o wymiarze sprawiedliwości, a także do drodze zawodowej osób, które zdecydują się na zawód sędziego.

Multimedialna prezentacja była pierwszą tego typu przeprowadzoną przez sędziego w piotrkowskiej szkole.

- Chcielibyśmy więcej - mówi Piotr Grelowski, wychowawca klasy, w której, jak dodaje, ponad 20 osób chce studiować prawo. - To znakomita propozycja, że pan sędzia przyjeżdża i prowadzi prelekcję, a my możemy iść na rozprawę do sądu. Opowiadanie o prawie, które jest tematem trudnym, jest sztywne i sztuczne. Zupełnie inaczej to wygląda na żywo np. w sądzie.

Dzień Edukacji Prawnej to inicjatywa Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. Piotrkowski oddział stowarzyszenia, oprócz wykładu w I LO, z okazji Dnia Edukacji Prawnej, zaprosił licealistów do sądu. Wizyta dwóch klas zaplanowana jest na czwartek, 16 marca. Młodzież zapozna się z organizacją pracy w sądzie okręgowym m.in. systemem nagrywania rozpraw, a także weźmie udział jako publiczność w rozprawie w postępowaniu karnym.


Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!