Ekstremalna Droga Krzyżowa w Piotrkowie Ekstremalna Droga Krzyżowa w Piotrkowie

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Piotrkowie wyruszy sprzed kościoła Panien Dominikanek (© Dariusz Śmigielski)

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Piotrkowie 2017 już dziś, 7 kwietnia.

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek przy ulicy Rycerskiej po mszy św. o godzinie 19.

Pakiety dla uczestników będą wydawane na dziedzińcu klasztoru, znajdziemy w nich egzemplarz rozważań, opaskę odblaskową, mapę z zaznaczonym przebiegiem trasy i dokładny jej opis. Koszt pakietu to 10 zł.

Czytaj także Ekstremalna Droga Krzyżowa w Piotrkowie 2016 [ZDJĘCIA]

Piotrkowianie mają do wyboru trzy trasy:

Piotrków Trybunalski - Paradyż 43 km
Piotrków Trybunalski - Zalesice - Kłudzice - Łęczno - Wójtostwo - Sulejów - Ostrów - Niewierszyn - Sieczka - Aleksandrów - Rożenek - Paradyż (Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego)

Trasa im. Sługi Bożej Wandy Malczewskiej: Piotrków Trybunalski - Parzno 42 km
Piotrków Trybunalski - Twardosławice - Majków Duży - Gomulin Kolonia - Gomulin - Żądło - Kobyłki - Gadki - Wdowin Kolonia - Wdowin - Kobyłki - Drużbice - Stoki - Rożniatowice - Mikorzyce - Wola Mikorska - Parzno Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Piotrków Trybunalski - Przedbórz 48 km
Piotrków Trybunalski - Longinówka - Milejów - Łazy Duże - Tomawa - Dorszyn - Reducz - Felicja - Łęki Szlacheckie - Dobreniczki - Dobrenice - Kalinki - Korytno - Przedbórz

Sanktuarium w Paradyżu będzie otwarte od godziny 6, poranne Msze św. zostaną odprawione o 6.30 i 7. Ze względu na możliwy różny czas dotarcia do sanktuarium, uczestnicy mogą w drodze powrotnej skorzystać z transportu publicznego, przy sanktuarium znajduje się przystanek PKS, na którym zatrzymują się autobusy jadące bezpośrednio do Piotrkowa.

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Gidlach

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

magda (gość) (janek)

Byłam po raz pierwszy,ale to czego doświadczyłam jest nie do opisania...W moim życiu nastąpił przełom! Dzięki Ci Boże za ten trud!Za rok też idę.

janek (gość)

Byłem na mszy poprzedzającej wymarsz. Kościół wypełniony po brzegi, ludzie stali jeszcze na zewnątrz, głównie młodzi. To bardzo budujące, bo jeśli Bóg z nami, to kto może być przeciwko nam? Tą drogę odbywa się w ciszy i milczeniu, by każdy uczestnik sam rozważał po co idzie i dlaczego. Pogoda nie bardzo sprzyja, ale codzienne dźwiganie krzyża też nie jest łatwe, więc żadna droga krzyżowa do łatwych należeć nie może. Jeśli chcesz cokolwiek zmienić w swoim życiu, to musisz ponosić trudy, tylko wówczas sukces przynosi satysfakcję.