Finały województwa łódzkiego w siatkówkę. Uczniowie z piątki blisko awansu

Paweł Płomiński
Siatkarze z piątki w zawodach rejonowych znaleźli się na drugim miejscu i nie awansowali do finałów województwa łódzkiego Dariusz Śmigielski
Bliscy awansu do finałów województwa łódzkiego w siatkówce byli uczniowie Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie. W zawodach rejonowych uczennice z piątki zajęły trzecie miejsce, a ich szkolni koledzy musieli się zadowolić drugą lokatą. Do dalszej rywalizacji awansowali mistrzowie.

Obie drużyny, by zagrać w rejonowych zawodach w Pajęcznie, najpierw musiały wygrać turnieje miejskie. W tej fazie rozgrywek nie miały one żadnych problemów z awansem, wszystkie bowiem mecze wygrały bez straty seta.

Uczennice z piątki w eliminacjach grupowych pokonały Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 4, a w finale okazały się lepsze od Gimnazjum nr 1.

Tymczasem uczniowie z piątki ograli Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 4.

W zawodach w Pajęcznie dziewczęta z Piotrkowa w pierwszych dwóch meczach zagrały ze zmiennym szczęściem. Pokonały najpierw 2:0 Rząśnię, a następnie przegrały 0:2 z Bełchatowem.

W ostatnim meczu zmierzyły się z Radomskiem. Mimo, wcześniejszej porażki z uczennicami z Bełchatowa piotrkowianki mogły wywalczyć pierwsze miejsce. Warunkiem było wygranie pojedynku bez straty sety.

Mecz nasze uczennice rozpoczęły w kapitalny sposób, wygrały bowiem po bardzo dobrej grze pierwszego seta. W dwóch kolejnych partiach, niestety, górą były radomszczanki.
Nasz zespół ostatecznie musiał się zadowolić jedynie trzecim miejscem.

Chłopcy w Pajęcznie rozpoczęli rywalizację od wygranej 2:0 z Radomskiem, następnie ograli 2:1 gospodarzy. W meczu o pierwsze miejsce zmierzyli się z Bełchatowem i po emocjonującej walce przegrali 1:2. W decydującym trzecim secie ulegli oni 13:15.

- Od momentu powstania szkół gimnazjalnych w 1999 roku, chłopcy z Gimnazjum nr 5 dopiero po raz trzeci nie awansowali do finału wojewódzkiego, ale tegoroczny skład oparty był na młodszych zawodnikach z klas drugich, więc w przyszłym roku będzie dużo większa szansa na awans - dodaje Jacek Kisiel, nauczyciel Gimnazjum nr 5.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani