Gala plebiscytu Człowiek Roku 2016 w Piotrkowie odbyła się w czwartek, 30 marca, w siedzibie firmy Haering Polska przy ul. Antona Haeringa, która był głównym partnerem i współorganizatorem gali.Gala plebiscytu Człowiek Roku 2016 w Piotrkowie [ZDJĘCIA, FILM]


Galę podsumowująca plebiscyt "Dziennika Łódzkiego" i tygodnika "7 Dni" Człowiek Roku Powiatu Bełchatowskiego, Piotrkowskiego, Opoczyńskiego, Radomszczańskiego i Tomaszowskiego zorganizowano w Akademii Haeringa. Finaliści i laureaci odebrali nagrody z rąk Michała Frontczaka, wiceprezesa Polska Press Grupy.Kto znalazł się wśród nagrodzonych?
Powiat piotrkowski i miasto Piotrków
I miejsce - Michał Małecki - radny Rady Powiatu Piotrkowskiego, prezes Stowarzyszenia na Rzecz rozwoju gminy Aleksandrów "Jesteśmy Razem"
II miejsce - Małgorzata Pingot - promotorka i współorganizatorka wydarzeń kulturalnych i społecznych w Piotrkowie m.in. dwóch ostatnich finałów WOŚP oraz manifestacji w obronie praw kobiet
III miejsce - Andrzej Jaros - burmistrz Wolborza, który skutecznie dba o finanse i rozwój gminy

Powiat bełchatowski
I miejsce - Dariusz Gruszczyński - biegacz i uczestnik ultramaratonów
II miejsce - Waldemar Wyczachowski - starosta bełchatowski
III miejsce - Michał Michałek - szef rady gminy Kleszczów

Powiat radomszczański
I miejsce - Sebastian Wawrzonek - przesiębiorca, sportowiec, działacz społeczny
II miejsce - Jarosław Ferenc - prezydent miasta Radomsko
III miejsce - Paweł Olejniczak - ekonomista

Powiat opoczyński
I miejsce - Dominik Niemirski - prezes Drzewickiego Centrum Wolontariatu “Ofiarna dłoń”
II miejsce - Józef Pacan - zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie
III miejsce - Włodzimierz Szafiński - prezes Oddziału PTTK w Żarnowie

Powiat tomaszowski
I miejsce - Mariusz Węgrzynowski - radny powiatu tomaszowskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, wicedyrektor COS-OPO w Spale, prowadzi Szkoły Katolickie św. Ojca Pio w Tomaszowie Maz.
II miejsce - Marian Pająk - prezes Powiatowego Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Tomaszowie Maz.
III miejsce - Edward Wójciak - pisarz i przedsiębiorca

Uroczystość odbyła się po raz drugi, rok temu zwycięzcą - Człowiekiem Roku Powiatu Piotrkowskiego 2015 został Jacek Gałek, dyrektor firmy Hearing Polska.

Co mówili podczas gali laureaci? - To wyróżnienie indywidualne, ale ja traktuję je zespołowo. Cieszę się, że dzięki temu plebiscytowi takie osoby jak ja i inni aktywnie działający na rzecz lokalnej społeczności mają możliwość zaprezentowania się - mówił Michał Małecki, Człowiek Roku Powiatu Piotrkowskiego 2016.

- Jestem społecznikiem od urodzenia. To co robię, robię dlatego, że lubię. Pomagam kobietom, działam w schronisku dla zwierząt, drugi raz z rzędu działam w sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówiła odbierając nagrodę Małgorzata Pingot.

Zdobywca trzeciego miejsca Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza podzielił się natomiast z publicznością opowieścią o swoim doświadczeniu w pracy samorządowej. - Samorząd od zawsze był moją pasją, ale na początku zajmowałem się nim jedynie po pracy, teraz od dwóch lat mam okazję zajmować się nim zawodowo. Uważam, że dwie rzeczy są w życiu ważne - praca i pasja - mnie udało się to zrealizować - dodał laureat.
********
Kim są laureaci piotrkowskiej edycji plebiscytu?
Michał Małecki szerszemu gronu dał się poznać jako młody, pełen zaangażowania Radny Rady Powiatu Piotrkowskiego. Małecki jest prezesem Stowarzyszenia na Rzecz rozwoju gminy Aleksandrów "Jesteśmy Razem", z którym organizuje imprezy charytatywne, m.in. ubiegłoroczny festyn pod hasłem "Gramy dla Laury" - dziewczynki z zespołem Aperta. Michał stara się oprócz empatii propagować wśród młodzieży ducha sportowej walki poprzez organizację wydarzeń o charakterze sportowym - turnieje, wyjazdy na mecze. Swoimi działaniami promuje także tradycje ludowe, kulturę i turystykę. Mieszkańcy gminy Aleksandrów dzięki jego staraniom mogli uczestniczyć w spływach kajakowych, wycieczkach do najpopularniejszych miejsc w naszym kraju oraz brać udział w spektaklach poetyckich.

Małgorzata Pingot - żartobliwie sama siebie nazywa "pierwszą piotrkowską celebrytką", bo aktywnie uczestniczy w kulturalnych i towarzyskich wydarzeniach w Piotrkowie. Z wykształcenia polonistka, która jest niemal uzależniona od czytania. Od wielu lat angażuje się w działalność społeczną m. in. wspóorganizowała protesty Komitetu Obrony Demokracji w Piotrkowie oraz w dwa ostatnie finały WOŚP w Piotrkowie.

Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza jako debiutant na tym stanowisku wykazał się prężnym zarządzaniem miastem i gminą. Pierwsze co zrobił, to zlikwidował deficyt budżetowy. A projektując budżet na ten rok aż 21,5 procent (7,6 mln zł) przewidział na inwestycje. W 2016 roku gmina zdobyła 10 mln zł na modernizację oczyszczalni. To także aktywny inicjator i sprawny organizator rozwojowych działań w samorządzie, a przy tym człowiek z pasją

Czytaj także Michał Małecki Człowiekiem Roku Powiatu Piotrkowskiego 2016

Wśród zaproszonych na galę gości znaleźli się także laureaci tytułu z poprzedniego roku: Jacek Gałek, Człowiek Roku 2015 Powiatu Piotrkowskiego, Marta Lewandowska, Człowiek Roku 2015 Powiatu Opoczyńskiego, Antoni Malewski, Człowiek Roku 2015 Powiatu Tomaszowskiego oraz Dariusz Kopeć, Człowieka Roku 2015 Powiatu Radomszczańskiego oraz finaliści tegorocznej edycji z pierwszych dziesięciu miejsc.

Dyplomy wręczyliśmy także osobom, które znalazły się na pierwszych dziesięciu miejsach plebiscytu. W Piotrkowie i powiecie byli to począwszy od czwartego miejsca: Alojzemu Włodarczykowi, wójtowi gminy Gorzkowice, Oskarowi Kulińskiemu, liderowi Szlachetnej Paczki w regionie piotrkowskim, Bratu Cherubinowi z klasztoru oo. Bernardynów, Hannie Gural, dyrektor Ośrodka Rehabilitacji „Szansa” w Piotrkowie, Dagmarze Roszkowskiej, zastępcy dyr. Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie i prezes zarządu Fundacji Miasto Kotów, Dawidowi Ciżewskiemu, prezesowi Stowarzyszenia „Pokolenie IDEA” oraz Grzegorzowi Krasoniowi, właścicielowi gospodarstw grupy, która jest największym w Polsce wysoko wyspecjalizowanym producentem rozsad warzyw szklarniowych i gruntowych.

Po części oficjalnej goście mogli posłuchać koncertu grupy The Melons z Łodzi, a następnie zwiedzić zakład Haering Polska i słynną Akademię Haeringa. Na koniec goście udali się na wspólną uroczystą kolację.

Partnerami gali, oprócz jej współorganizatora firmy Haering Polska, były - Cermont, wielopokoleniowa firma rodzinna z Woli Krzysztoporskiej specjalizująca się w konstrukcjach stalowych, oraz Grupa Transportowa z Piotrkowa, organizująca transport krajowy i międzynarodowy.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź