Wolsztyn. Regaty kajakarskie. Mistrzostwa LZS.[ZDJĘCIA]

Roman Rzepa
Dziewiętnaście ekip zjechało do Wolsztyna na XII Otwarte Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików w Kajakarstwie

Zawody miały charakter międzynarodowy za sprawą niemieckiego klubu SC Berlin Grunau. Regaty zdominowane zostały jednak przez gospodarzy. Zespół Zrywu Wolsztyn zwyciężył w klasyfikacji punktowej. Między innymi za ich sprawą Wielkopolska zajęła I miejsce w klasyfikacji województw.
Wolsztynianie najlepiej zaprezentowali się w następujących konkurencjach. W kategorii K-1 1000 m. młodzików zwycięzcą został Oskar Piechocki. W kategorii K-1500m dziewcząt rocznik 1999, pierwsze miejsce uzyskała Magdalena Napierała. W kategorii K-1 500m chłopców najlepszy okazał się Damian Liskowiak. Wśród młodziczek K-1 100m wygrała Aleksandra Szczepaniak. Z kolei w K-1 1000m triumfowała Jagoda Siemczyk.
W kategorii K-2 1000m młodzików najlepszymi okazali się Maciej Bauta i Oskar Piechocki. Na drugich pozycjach w K-1 1000m uplasowali się młodzik Paweł Krajewski, junior Mikołaj Sibilski w K-1 1000m, w K-2 1000m młodziczek Monika Liskowiak i Aleksandra Szczepaniak oraz w K-1 500m dziewczynki- Klaudia Tomiak oraz Wiktoria Kliś. Organizatorami zawodów było Ministerstwo Sportu i Turystyki, krajowe Zrzeszenie LZS, Polski Związek Kajakowy, Województwo Wielkopolskiego, Gmina Wolsztyn, Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Wolsztynie oraz UMKS „ZRYW” Wolsztyn.