I Mistrzostwa Piotrkowa i powiatu w informatyce I Mistrzostwa Piotrkowa i powiatu w informatyce

I Mistrzostwa Piotrkowa i powiatu w informatyce w ZSP nr 2 (© Archiwum Nasze Miasto)

I Mistrzostwa Piotrkowa i powiatu w informatyce dziś, 17 marca, w ZSP nr 2.

W konkursie, który o godz. 10 rozpoczął się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie bierze udział 12 trzyosobowych drużyn tworzonych przez uczniów gimnazjów z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego. Tematyka konkurencji obejmuje wiedzę z zakresu podstaw sieci komputerowych, przetwarzania tekstu, obrazu, podstaw algorytmiki oraz budowy komputera. Przeprowadzone zostaną również warsztaty z sieci komputerowych.

Czytaj także SIMP w Piotrkowie. Uczniowie Piomy dostali legitymacje

Do konkursu zgłosiły się Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim, Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim, Gimnazjum w Przygłowie z siedzibą we Włodzimierzowie, Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Czarnocinie, Gimnazjum w Szydłowie, Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Niechcicach, Gimnazjum w Wodzinie Prywatnym, Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy informatycznej wśród młodzieży, rozwijanie i doskonalenie umiejętności myślenia technicznego, posługiwania się nowoczesnymi środkami komunikowania się i przekazu informacji, a także kształcenie zdolności podejmowania odpowiedzialnych działań i rozwijanie umiejętności współpracy w zespole.

Pierwszy etap konkursu odbył się 10 marca, uczestnicy mieli za zadanie wykonać test online.

Programowanie nie tylko dla mężczyzn. W Poznaniu odbyły się warsztaty "Rails Girls"

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!