III Strażackie 9,98 km, czyli bieg i rajd rowerowy, które odbyły się w niedzielę, 29 kwietnia, zgromadziły w lasach Leśnictwa Meszcze (gmina Moszczenica) aż 450 uczestników - rowerzystów i biegaczy. Imprezę rekreacyjną pod tym hasłem zorganizowali piotrkowscy strażacy już po raz trzeci.

III Strażackie 9,98 km. Bieg i rajd rowerowy w lasach leśnictwa Meszcze. Wystartowało 450 osób


Podczas trzeciej edycji biegu i rajdu rowerowego nie tylko dla strażaków, podobnie jak w poprzednich dwóch, uczestnicy mieli do pokonania symboliczny dystans 9,98 km.

Wśród mężczyzn pierwszy na metę dobiegł Krzysztof Lipiński. Drugi był Maciej Makowski, a trzeci Tomasz Bielecki. Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Cander. Druga była Sylwia Godlewska, a jako trzecia dobiegła Sylwia Wysok.

Strażackie 9,98 km - jak podkreślają piotrkowscy strażacy - zainicjowała grupa zwykłych ludzi wspieranych przez ludzi niezwykłych, których grono z roku na rok rośnie. Są w nim Komenda Miejska PSP w Piotrkowie Trybunalskim, Nadleśnictwo Piotrków, Garda - Biuro Doradztwa Ochrony Przeciwpożarowej, PIOMED - Szkolenia medyczne, kpp, ppoż oraz Alpin&Arbor - pielęgnacja i wycinka drzew z wykorzystaniem technik alpinistycznych, a także setki uczestników, którzy wspólnie ze strażakami i ich partnerami pokonali owe 9,98 km.

Tradycyjnie już Strażackie 9,98 jest imprezą nie tylko rekreacyjną, rodzinną ale i charytatywną. Podczas tej edycji zbierano pieniądze na pomoc dla Maćka Drzewieckiego, mieszkańca Kosowa w gminie Moszczenica, podopiecznego Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą". Maciek do lepszego funkcjonowania potrzebuje specjalistycznej aparatury medycznej, nowego wózka oraz środków na rehabilitację.


Podczas niedzielnej imprezy udało się zebrać na rzecz Maćka ponad 10 tys. zł.Na filmiku poniżej ostatni zawodnik na mecie biegu Strażackie 9.98 witany gromkimi brawami

Sport

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Mieszkańcy Woli (gość)

Świetna impreza - brawa dla organizatorów i Pana Wójta - życzymy samych sukcesów w kolejnej kadencji i równie dobrej zabawy za rok