Jak minął drugi dzień XV Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Interakcje w Piotrkowie?

W południe rozpoczęto konferencję pn. „Sztuka performance a performatywność – poglądy i reprezentacje”, którą poprowadził dr Michał Ostrowicki (Sidey Myoo).

Zobacz także Interakcje 2013. Dzień pierwszy [ZDJĘCIA]


Otwarto też wystawę dokumentacji „ASFLA Opening the nothing” (kurator Béatrice Jose) w ODA przy ul. Sieradzkiej.

Od godz. 18 performance pokazali: Michel Collet, Charles Dreyfus, Ryszard Piegza, Valentine Verhaeghe, Max Horde, Jiri Suruvka oraz Fredo Ojda.

Co czeka nas dziś?

godz. 12-15 - konferencja

Zobacz także Interakcje 2013. Dzień trzeci [ZDJĘCIA]


godz. 18 - 15 lat Interakcji, performance:Chumpon Apisuk, Alexander Del Re, Angel Pastor, Balint Szombathy, Victor Petrov, Przemysław Kwiek, Jozsef R. Juhasz

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (15)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ozon (gość)

nieźle trzeba mieć pogmerane pod czaszką, żeby takie coś wymyślać, a jeszcze bardziej porypanym jest człowiek, który nazywa to sztuką... dewianci i psychole... jest taka specjalna "galeria" w Bełchatowie, która kolekcjonuje takie okazy...

Tadek (gość)

Jeśli ja jako zwykły mieszkaniec chciałbym zrobić performance i ściągnął gacie w centrum miasta, albo w muzeum pochlapał obraz to zapewne miałbym przechlapane i moje nazwisko pojawiało by się w lokalnych mediach jako inicjał.
Ale jak zjeżdża się grupa pomyleńców to nawet ogromna kasę im dadzą.
A wystarczy spojrzeć za okno i nóż się w kieszeni otwiera jak widzę jak to miasto upada, starzeje się, mnóstwo biedoty, brudnych i niedożywionych dzieci. Ilu z nich mogłoby za te pieniądze zjeść ciepły posiłek, dostać wyprawkę szkolną, obiady w szkole itp?.......

facet z jajami a nie sirota boża (gość) (?)

On szuka dodatkowej podniety, żeby dojść. Jednak ten artysta od klipsów, jak i reszta jego koleżeństwa, musi zadowolić się zwykłymi klipsami do wieszania prania - niby skąd taki cienias ma brać kasę, przecież to golasy, nikt złamanego grosza im nie zapłaci, za ich, kulwa jego mać, dzieła! Ja na ten przykład maluję martwą naturę i z tego żyję - ba, nie narzekam finansowo - uprawiam zawodowo realizm fachowo odwzorowany na płótnie a moje obrazy wiszą w setkach domów, biorą je galerie sztuki. Dlatego stać mnie na
klipsy na sutki "Lustseil" - połączenie stymulacji sutków z elementem wzmocnienia erekcji. Dwie metalowe klamry mocowane do sutków, połączone linką z pętlą erekcyjną na penisa i jądra. Elementy metalowe wykonane z metalu bez dodatku niklu. Więc ooooooooorgazzzzzmmmmm że hej. Ale są artyści i artyści!

sklave

Spinacz krzyczy a wy nie słyszycie jego krzyku???
Przekaz Spinacza.
Władza ciśnie nas ponad miarę a my z wdzięczności jak grzeczne kotki łasimy się do niej.
Władza bębni na tam tamie by naród rytm zachował.
Foto:
http://sklave.manifo.com/smieszne-zdjecia

? (gość) (xyz)

Proszę wytłumacz więc, co miał na myśli facet przypinający sobie klamerki? Jaki miał przekaz, bo nie nadążam za artystą?
Idąc tym tropem, sztuką można nazwać codzienne wypróżnianie się, bo każdy ma coś przez to do zakomunikowania, prawda?

sklave

Ad. xyz (gość) 2013-05-07 23:57
"Co tam obnażony facet, facetka z waginą na linie, świński ryj, racica, gościu rozpalający ogień na słupku......."w tym artykule tego nie było, więc nie wiem po co zostały uwzględnione te perfomance w odniesieniu do XV edycji.
Widzisz drogi xyz to było tak wyraziste że utkwiło w pamięci.
Myślę że nie tylko mej. Z XV jubileuszowego festiwalu może zapamiętamy tylko spinacza...
No a dla czemu miałem odnosić się tylko do obecnego festiwalu???
Skoro te wydarzenia z ostaniach festiwali utkwiły mi w pamięci
Epoka nakazów i zakazów minęła mam taka nadzieję.
Nadal czekam na „In varietate concordia”
Pracę w ministerstwie daj mi luby/luba.
.......
Zaciskamy pasa ledwo starcza do pierwszego a urzędnikom żyje się bardzo dobrze. Mają pewną pracę i świetne zarobki.
.....
więcej:
http://sklave.manifo.com/

xyz (gość)

"Co tam obnażony facet, facetka z waginą na linie, świński ryj, racica, gościu rozpalający ogień na słupku......."w tym artykule tego nie było, więc nie wiem po co zostały uwzględnione te perfomance w odniesieniu do XV edycji.

W 100 % rozumiem oburzenie związane z tym, że na tenże festiwal idą pieniądze z miasta. Wasze pieniądze.
Ale błagam, kto nie był - NIECH NIE KOMENTUJE TYLKO PO ZDJĘCIACH. bo wtedy daje świadectwo o sobie i swojej ciemnocie. Kto był parę razy może zrozumiał o co w tym wszystkim chodzi. To jest ciężkie, wiele akcji jest po prostu niezrozumiała, nudna, za straszna. Jednak z część występów (jeśli tylko człowiek ma pojęcie o świecie, o kraju, z którego pochodzi artysta, o problemach społecznych, o religii) da się wyciągnąć to coś, jakiś przekaz, którego wielu nie widzi.

jeśli ktoś tego nie rozumie to niech się nie wypowiada. (jak w przypadku pomylenica, poprzyszczypywał się klamerkami do bielizny.) :)

normalny mężczyzna (gość)

Dziełem sztuki jest ołtarz Wita Stwosza, a nie jakiś stary pomyleniec, który poprzyszczypywał się klamerkami do bielizny.

sklave

Kto nie ma artystycznej duszy temu jest trudno zrozumieć taką sztukę!!!!
Biadolicie, biadolicie, narzekacie, narzekacie ....
No a sama nasza władzunia taką daje zachętę dla tego rodzaju sztuki
że wszelkiej maści "artyści" zlatują się do Piotrkowa jak muchy do gó///wna.
Ars gratia artis - sztuka dla sztuki.
PERFORMANCE to taka odmiana PROFANACJI.
Co tam obnażony facet, facetka z waginą na linie, świński ryj, racica, gościu rozpalający ogień na słupku.......
To wszystko blaknie przy:
Dokumentacji nowej biblioteki za około 1 mln złotych
Murku za około 800 tys. złotych
Trakcie Wielu Parkingów Płatnych za ho ho ho albo i więcej.
Identyfikatorze postojowym dla niepełnosprawnych tylko z Piotrkowa, posiadającym zegar pulsarowy najnowsze cudo techniki.
CUDZIE PIOTRKOWSKIM sam wice - spłacił ponad 50 milionów długu miasta w parę dni.
Więcej:
Zamiast 22 mln - prawie 200 mln długu......
http://sklave.manifo.com/

gość (gość)

Jeżdżę na wystawy i festiwale sztuki (w tym za granicę) i stanowczo jestem za oddzieleniem ziarna od plew, bo pod płaszczykiem nowoczesnej sztuki serwuje się społeczeństwu Piotrkowa syf i malarię. Pamiętam "akt natchnionej sztuki" tzn. nagusieńkiego Węgra, który pędził przez ulice wspomagany przez roześmianą grupę dzieciaków - coś pozytywnego może w tym było, pewnie lekcja anatomii, ale nie sztuka.
Wiem też o nadużyciach symboli religijnych, o publicznym goleniu krocza (taki "akt sztuki" odbywa się codziennie na porodówce, nie trzeba zapraszać pseudoartystów i ich opłacać).
Taką sztukę mamy za darmo na całym świecie, a to kloszard, a to jakiś niepełnosprawny umysłowo, zresztą sami jesteśmy komiczni. Każdy z nas mógłby być takim artystą. Osobiście widziałam, jak jakiś facet sikał pod tym dziełem sztuki przy rondzie, ludzie głośno się oburzali, że władza na to pieniądze daje i wstyd mi się zrobiło.
Podczas wizyty angielskiej delegacji z którą miasto podpisywało umowę o partnerstwie jeden z Anglików poślizgnął się na chodniku na psiej kupie i bardzo był oburzony, że coś takiego możliwe jest w centrum miasta. Ot, taka interakcja w Piotrkowie...
I finansuje miasto taki pseudoartyzm, pokazywanie gołej pupy, stawianie murków itp.?
Czy ludzie, którzy organizują te imprezy artystyczne są tak wypaleni, że nic lepszego nie przychodzi im do głowy?
Jeśli oni chcą tu realizować swe chore wizje, to mają do tego prawo, ale ZA WŁASNE PIENIĄDZE, prezydencie Chojniak!