Interakcje w Piotrkowie 2018. Festiwal zostanie podzielony na dwie części - w maju i wrześniu. Co będzie się działo między 16 - 19 maja? Sami zobaczcie!

PROGRAM XX MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU SZTUKI "INTERAKCJE"

16 Maja - ODA, ul. Dąbrowskiego 5
12.00 Interwencja artystyczna przed i na budynku byłej Restauracji Europa
18.00 Uroczyste otwarcie Festiwalu
18.30 Prezentacje performance
Krzysztof Knittel – koncert
Józef Robakowski
Léa Le Bricomte
Jöel Hubaut
Janusz Bałdyga
Projekcja filmu Piotra Weycherta „Jan Świdziński. Poza dostarczony kontekst” (2015 r., 37 min.)

Zobacz także Interakcje w Piotrkowie 2017. Dzień drugi [ZDJĘCIA+FILMY]

17 Maja - ODA, ul. Dąbrowskiego 5
11.00 Drugie śniadanie na Rynku Trybunalskim
18.00 Prezentacje performance
Charles Dreyfus
Chiara Mulas
Przemysław Kwiek
Alain Snyers
Projekcja filmu Piotra Weycherta „Partum de facto” (1997r., 29 min.)

Zobacz także Interakcje w Piotrkowie 2017. Dzień trzeci [ZDJĘCIA+FILMY]

18 Maja - ODA, ul. Dąbrowskiego 5
18.00 Prezentacje performance
Serge Pey
Anna Kuczyńska
Ryszard Piegza
Grupa Restauracja Europa
„Centrum-Peryferie” Gala finałowa XX Festiwalu

Zobacz także Interakcje w Piotrkowie 2017. Dzień czwarty [ZDJĘCIA+FILMY]

Wydarzenia towarzyszące
14 maja, godz. 19.00 – Galeria Działań, Warszawa, ul. Marco Polo 1
Neo Flux Dada Française
Prezentacje performance: Léa Le Bricomte, Jacques Donguy, Charles Dreyfus, Jöel Hubaut

Dwudziesty festiwal „Interakcje” zostanie podzielony na dwa etapy. Pierwszy, zaprezentuje z perspektywy dwudziestu lat francuskie środowisko artystyczne, mające kluczowy wkład w proces założycielski „Interakcji”. Skonfrontowane będzie z polskimi uczestnikami pierwszego festiwalu. Istotnym elementem projektu będzie prezentacja osób, miejsc, idei, dokumentów i faktów związanych z pierwszym festiwalem. Kuratorem tej części festiwalu, odbywającej się zgodnie z tradycją w maju, będzie podobnie jak dwadzieścia lat wcześniej, mieszkający w Paryżu polski artysta Ryszard Piegza. Wydarzenia towarzyszące tej części festiwalu skupione zostaną wokół dwóch nieżyjących polskich artystów Jana Świdzińskiego i Andrzeja Partuma, uczestników inicjujących Festiwal „Interakcje” w 1999 r. Prezentacje poświęcone ich twórczości, ich wpływie na rozwój polskiej i światowej sztuki żywej zostaną zestawione z tradycją francuskiego post dadaizmu i fluxusu i ich współczesnymi konsekwencjami.

Druga część Festiwalu, określona w ogólnej koncepcji zadania jako „Początek”, odbędzie się w dniach 24-28 września.Szczegółowy program poznamy w czerwcu.

Druga część, planowana na wrzesień 2018, to realizacja koncepcji „Początku”, nowej perspektywy, która zakłada merytoryczne odwołanie do znaczenia „peryferii” traktowanych jako wielopoziomowa rzeczywistość w skali przestrzennej, mentalnej i technologicznej. Organizatorzy chcą podnieść rangę pojęcia peryferie w stosunku do rozpoznanego i eksponowanego centrum.

Interakcje w Piotrkowie 2017

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (10)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Nenety (gość)

Wmawianie ludziom, że to sztuka to nie fair. I to do tego jedyny słuszny jej rodzaj. Kto nie rozumie tej pseudosztuki uważany jest w Naszym mieście za niezgułę. A to chyba nie tak... Kto pierwszy powie głośno - król jest nagi?

Podpis (gość)

Na początek niech wytarzają się w tym piasku zgromadzonym przy ul. Sienkiewicza. Chociaż, jak zobaczą to budowlańcy... no, to mogą być niezapomniane interakcje.

Gdzie jest centrum? (gość)

Pędzi Chrumek do ODA
Niestraszna mu żadna przeszkoda
Czekają tam przyjaciele
(Przyjaciół nigdy za wiele!)
Gdy wróci, zwali się za stodołą jak kłoda.

inny (gość)

Przecież to nie jest żadna sztuka dla normalnego człowieka. Kto pozwala na takie osobliwości i daje na to pieniądze? Chory kraj...