W piątek wieczorem, w kościele oo. Bernardynów w Piotrkowie odbył się koncert pasyjny „Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu” w reżyserii Jerzego Zelnika.

Koncert pasyjny, część projektu "14 Katedr" rozpoczął się o godz. 20. Koncert został oparty na medytacji księdza Grzegorza Strzelczyka oraz Oratorium Josepha Haydna "Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu".

Tłem dla muzyki wykonywanej przez Baltic Neopolis Ensemble oraz słów aktora, który jednocześnie wyreżyserował to widowisko, była prezentacja multimedialna oparta na fragmentów filmu Pasja Mela Gibsona.

Projekt jest prezentowany w okresie Wielkiego Postu od 10 marca do 9 kwietnia 2017 r. w 14 katedrach i świątyniach w całej Polsce. Liczba 14 w tytule jest nawiązaniem do 14 stacji drogi krzyżowej. Wstęp na koncert był bezpłatny.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!