W ten weekend na dwie imprezy zapraszają Spirala i Rocco Cocco w Piotrkowie.

Nie odpoczną w ten weekend miłośnicy imprez klubowych. Na początek na chwile miłego relaksu przy muzyce roots, reggae, dancehall, socca i jungle zaprasza piotrkowski Rocco Cocco. W ramach Pull Up vol.3 zagrają Dread Zilla i Duboff .

Pierwszy to selektor, prezentujący wybuchową mieszankę muzyki dancehall i modern roots. Dotychczas grał na scenie z takimi artystami jak m.in. Dr Ring Ding, KCZ, MMF (Dreadsquad), Ras Luta, IhaMan, Jr Stress, Tallib, Sztoss i Natural Dread Killaz. Duboff to natomiast jeden z selektorów formacji Pon di East Sound. Jego muzyka bazuje na dźwiękach roots, classic reggae, ragga-muffin, dancehall, soca i jungle. Miał okazję wystąpić na jednej scenie m.in. z Blackout JA (UK/Jamajka), Natty Roc /Urtica Sound (Hiszpania), Vavamuffin, Junior em Stressem i Dreadsquadem.

Start piątkowego koncertu o godz. 21. Wstęp wolny.

Dzień później wielki koncert pożegnalny organizuje klub Spirala w Piotrkowie, który zmienia dotychczasową lokalizację (przy ul. Sienkiewicza).

- W nowym miejscu będziemy mieć większe możliwości koncertowe - mówi Karolina Pietras, właścicielka Spirali. - Na parterze będzie duża sala koncertowa, a na dole klub. Chcemy też otworzyć ogródek.

Klub przenosi się na ul. Narutowicza (w miejscu, gdzie dawniej funkcjonowały "Szóstki"). Wcześniej przez rok działał przy ul. Dąbrowskiego (w Ośrodku Działań Artystycznych).

- Być może latem uda nam się nawet zorganizować festiwal na dwie sceny, ale najpierw musimy ruszyć w nowej lokalizacji - mówi Karolina Pietras.

Na pożegnalnym koncercie zagrają: Anodyne (symfoniczny metal) z Piotrkowa) i Thunderhorse (heavy/thrash) z Bełchatowa. Pierwszy z zespołów już nie raz gościł na rodzimej scenie w naszym mieście. Grupę tworzą: Kondzior (gitara), Kaptur (keyboard i syntezator), Shevcoo (perkusja i instrumenty perkusyjne), Patal (bas) i Klaudia (wokal). Druga z formacji gra muzykę inspirowaną dokonaniami thrash'u lat 80. i aktywnie wspiera akcje charytatywne na terenie województwa.

Początek o godz. 20. Wstęp wolny. Po koncercie zaplanowano after party.

Wielkie otwarcie Spirali planowane jest na 1 czerwca, więcej szczegółów już wkrótce.

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!