Konferencja z zespołem Omega w Piotrkowie.

Podczas dzisiejszego (19 stycznia) spotkania obecni byli przedstawiciele zespołu, czyli wokalista Omegi Janos Kobor i meneger zespołu Zooltan Tookos oraz prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak. Podpisano umowę dotyczącą koncertu, który odbędzie się w ramach Dni Przyjaźni Polsko - Węgierskiej w Piotrkowie 25 marca o godz. 19 na terenie giełdy samochodowej przy ul. Dmowskiego.

Janos Kobor opowiedział krótko jak rozwijała się muzyka rockowa na Węgrzech na początku lat 80. Jeśli chodzi o styczność z muzyką polską w 1964 roku miał okazję spotkać się z polskim zespołem Niebiesko-Czarni , a później Czesławem Niemenem. To, jak powiedział, uświadomiło mu na jakim wysokim poziomie jest muzyka w naszym kraju i jak daleko w tyle za nią była wówczas muzyka węgierska. Podczas występu w Piotrkowie wokalista Omegi zaśpiewa "Dziwny jest ten świat" po polsku. Jego zdaniem oryginalna wersja brzmi zdecydowanie lepiej niż po angielsku.

Janosowi Koborowi podobał się także polski cover "Dziewczyny o perłowych włosach" w wykonananiu Kultu, choć najbardziej sympatyczna wersja jego zdaniem to ta zaśpiewana po węgiersku. - Zresztą powstało ich bardzo dużo, mam swój zbiór, który liczy 150 wersji - mówi wokalista Omegi.

Czytaj także Wywiad z Janosem Koborem w "7 Dni"

Koncert węgierskiego zespołu w Piotrkowie potrwa dwie godziny. Przed nim wystąpi Michał Szpak.

Co jeszcze będzie działo się podczas Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Piotrkowie?. - Chcielibyśmy żeby grupy parlamentarne z Polski i Węgier mogły spotkać się na Zamku w Piotrkowie - powiedział podczas konferencji prezydent Piotrkowa.

Będą też m.in. wystawy, przegląd filmów węgierskich i spotkania z ciekawymy ludźmi. Obchody rozpoczną się 21 marca i potrwają do 26 marca. 24 i 25 marca do Piotrkowa zawitają także prezydenci Węgier i Polski - János Áder i Andrzej Duda.

Ile będzie kosztować koncert Omegi w Piotrkowie? Urząd miasta udziela wymijającej odpowiedzi sugerując, że kwota ta nie odbiega od honorarium polskich gwiazd typu Maryla Rodowicz.


Konferencja z zespołem Omega w Piotrkowie


Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (13)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

fani (gość)

Za ten wspaniały i FENOMENALNY koncert OMEGI dziękujemy władzom miasta, a jeszcze bardziej lokalnym sponsorom (przedsiębiorcom), ale przede wszystkim panu redaktorowi Pawłowi Lareckiemu za POMYSŁ. Brawo!

Marta (Kluczbork) (gość)

Czekałam na to całe życie! A tymczasem moje marzenie się spełni i to w moim rodzinnym Piotrkowie! Będę!!!

emwu (gość)

Typowe dla Polaków.... Za darmo!, za zupełną darmochę mają podaną na tacy autentyczną gwiazdę estrady, o sławie międzynarodowej i... hejtują. W całej historii tego miasta nie było wydarzenia muzycznego tej rangi. Owszem, występują czasem najważniejsze zespoły czy soliści polscy, ale żaden taki zespół i żaden taki solista nie zrobił międzynarodowej kariery, nie wybił się i nie jest powszechnie znany. Nikt w Polsce nie wyprodukował przeboju o światowej sławie, może poza Tangiem Milonga, ale to było dawno i nieprawda. Chopina raczej nie liczę. Omega to giganci rocka. 55 lat na estradzie, tworząc wciąż znakomite nowe przeboje i będąc w formie fizycznej do pozazdroszczenia. Cieszmy się więc, bo zapowiada się mega show, a padalce niech sobie dalej hejtują!

Leo (gość)

Rewelacja, wydarzenie bez precedensu w Piotrkowie! Larecki wymiata! Urząd Miasta - częściowa rehabilitacja.

Piotrkowianin (gość)

"Podpisano umowę dotyczącą koncertu, który odbędzie się w ramach Dni Przyjaźni Polsko - Węgierskiej w Piotrkowie 25 marca o godz. 19 na terenie giełdy samochodowej przy ul. Dmowskiego. "

Gdzie???!!!

Szkoda, że nie w Focusie. Mega LOL!!!!

44 (gość)

..I wszystko wróciło, jakby czas się cofnął ..Pamiętam jak trzymałem w rękach aluminiową (!) okładkę Elo Omega 40 lat temu ... Pamiętam ten numer Molnara z muchą, ale to wówczas grał solo przy Blues .. wówczas było na estradzie chyba więcej szaleństwa, w sobotę był majestat i perfekcja .. Tak to prawda, chyba tylko kilku wykonawców na świecie potrafi stworzyć takie widowisko. I to nie to, że to melancholia starszego fana, ale heavy metalowej młodzieży też się ten koncert bardzo podobał. A co do setlisty to żeby nie zabrakło "Varoslatos feher ko" ... ale za to zagrali Idorabblo ... W Piotrkowie też będzie wspaniale!

sklave

No a co z prapraprababcią Edzią? Z Hameryki przyleci by z młodzieńcami z Omegi zaśpiewać. Hymn Polski to byłby hit. Najbardziej to się cieszę z tego, że Doctore dzięki uprzejmości pan Jana załapał się na DNI PRZYJAŹNI POLSKO - WĘGIERSKIEJ w gronie najważniejszych notabli witających tak zacnych gości w tym pana Dudę pełniącego obowiązki prezydenta RP. Memy na http://sklave.manifo.com/foto-szopka-2

Darek (gość)

Tak Omega to eksportowa grupa bo jest im czego zazdrościć.Mamy 2017 rok a my nie mamy takiego zespołu który mógłby pokazać wielki koncert widowisko jak Omega !! W latach 80-tych grał polski EXODDUS. Pereła polskiego roka symfonicznego szybko zgasła, a szkoda bo grali podobnie jak Omega ciekawie brzmiącą muzyką.Nowy Album Omega 56 nagrany w 2016 r pokazuje ja w dobrej kondycji jest Omega. Pozdrowienia dla fanów Omegi Dariusz M

wit. (gość)

Omega to naprawdę legendarny zespół rockowy, znany na całym świecie. Czekałem na ten koncert i pojadę do Piotrkowa. To będzie dla mnie wspaniałe przeżycie, bo na pewno OMEGA wykona wiele swoich słynnych utworów - nie tylko "Dziewczynę o perłowych włosach", lecz także: Petroleum lampa, Nem tudom a neved, Idorablo i inne. Janos Kobor to wokalista charyzmatyczny, więc zobaczenie go na estradzie to cudowny moment w życiu.

czytek (gość)

Jeżeli chodzi o te spotkania z ciekawymi ludźmi, to ja proszę o spotkanie z autorką. Nic tak nie poprawia humoru jak redagowane przez nią teksty. Będzie super. Chyba przeczytam jeszcze raz, by utwierdzić się w tym przekonaniu.