Konkurs „Nie zobojętniaj się na chemię” rozstrzygnięty w II LO w Radomsku.

340 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z siedmiu powiatów zgłosiło się do konkursu „Nie zobojętniaj się na chemię”, który już po raz ósmy zorganizowało II LO w Radomsku.
W konkursie uczestniczyli uczniowie I LO, II LO oraz Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku, I LO i II LO w Bełchatowie, I LO, III LO i V LO w Piotrkowie Tryb., IV LO, V LO i VII LO w Częstochowie, II LO w Wieluniu, I LO i II LO w Tomaszowie Maz. oraz I LO w Opocznie. Spośród uczestników wyłoniono najlepszych 40 chemików i w kolejnym etapie wybrano zwycięzców, którzy najlepiej napisali konkursowy test.

Dwa pierwsze miejsce zajęli Radosław Ciesielski z II LO w Radomsku oraz Michał Rabenda z I LO w Piotrkowie. Na drugim miejscu znalazła się Natalia Krakowska z II LO w Radomsku. Dwa trzecie miejsca zajęły Daria Ugorska z II LO w Bełchatowie i Patrycja Błach z II LO w Wieluniu. Wyróżnienia otrzymali: Anna Salińska z I LO w Piotrkowie, Jan Kowalczyk z II LO w Radomsku oraz Aleksandra Nitecka z II LO w Radomsku.

Na uroczystości wręczenia nagród w Radomsku pojawili się uczestnicy konkursu, zaproszeni goście oraz przedstawiciele Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego, w tym dwie studentki chemii analitycznej, Magda i Zuzanna, które należą do Koła Naukowego Chemików UŁ. Przyszłe chemiczki zaprezentowały zgromadzonym kilka prostych, ale efektownych doświadczeń, zbierając zasłużone oklaski.

Uczniów II LO przygotowała do konkursu Sylwia Wawrzyniak i Małgorzata Wojtecka.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!