Łazik na Marsa Piotrków Trybunalski Łazik na Marsa Piotrków Trybunalski

Luiza Wieczorek z Gorzkowic i Wiktor Piech z Piotrkowa Trybunalskiego, członkowie Studenckiego Koła Naukowego Geomonitoringu Wydziału Nauk Geograficznych UŁ pomagali w projekcie od strony laboratoryjnej (© Dariusz Śmigielski)

Łazik na Marsa - misja teamu z Łodzi, Piotrkowa i Gorzkowic zakończona sukcesem. W kategorii Science Task Luiza Wieczorek i Wiktor Piech 98 punktów na 100 możliwych, zaś w całych zawodach drużyna Politechniki Łódzkiej zajęła 5 miejsce na 36 drużyn.

Drużyna Raptors z Politechniki Łódzkiej, której częścią była także dwójka doktorantów z Uniwersytetu Łódzkiego - Luiza Wieczorek z Gorzkowic i Wiktor Piech z Piotrkowa - wzięła udział na początku czerwca w University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych.

W kategorii Science Task nasz duet zajął 98 punktów na 100 możliwych, zaś w całych zawodach drużyna zajęła 5 miejsce na 36 drużyn.

- Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom z Piotrkowa i okolic zaangażowanym w pomoc finansową dotyczącą możliwości udziału w międzynarodowych zawodach łazików marsjańskich w Stanach Zjednoczonych. Państwa udział był nieoceniony - podkreśla Wiktor Piech. - Zawody były niezwykle trudne, zatem wynik bardzo nas cieszy. Udział w zawodach był dla nas wielką naukową przygodą, która poszerzyła nasze horyzonty i pokazała, że geografia jako nauka jest niezbędna przy poznawaniu Ziemi, jak i Marsa - dodaje.

Luiza i Wiktor już przygotowują się do zawodów w przyszłym roku, podcczas których chcą poprawić swój wynik.

Więcej o projekcie, zbiórce pieniędzy i zawodach możecie przeczytać TUTAJ

Polacy znów najlepsi w konkursie marsjańskich łazików

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

EarthISFlat (gość)

Ziemia nie jest globem a NASA i wszystkie agencje kosmiczne z logiem vector/chevron są kontrolowane, bo narody widzą jak można wyciągać od ludzi pieniądze na podbój "kosmosu" - narody politycy udają ze się kłucą przed światem a tak naprawdę współpracują - polityka to jak AMERYKAŃSKI WRESTLING - just for show, dla tłumu, a prawda jest taka że nikt nigdy nie widział zakrzywienia ziemii prócz na tych sfabrykowanych zdjęciach z "kosmosu" CGI itp. tak więc loty na jakiegoś Marsa to sciema, by wyciągać od ludzi pieniądze na to kłamstwo i wmawiac nam że Ziemia to jedna z miliardów planet i nic nie znaczymy. Zakrzywienie Ziemii powinno być widoczne już z wysokosci 30-40 km, filmy z balonów meteorologicznych pokazują nam jednak że żadnego zakrzywnia nie ma, nie było i nie będzie bo Ziemia NIE JEST globem.