Lechia Gdańsk o jedno trafienie lepsza od Olimpii Grudziądz [ZDJĘCIA]

RR
Biało-zieloni w pierwszym sparingu w ramach przygotowań do nowego sezonu ograli w Gdańsku Olimpię Grudziądz T. Bołt
Przygotowujący się do nowego sezonu w T-Mobile Ekstraklasie biało-zieloni mają za sobą pierwszy sparing. W sobotę na PGE Arenie pokonali 1:0 I-ligową Olimpię Grudziądz. Jedyną bramkę z rzutu karnego zdobył Stojan Vranjes.

Lechia wygrała sobotni mecz zdobywając jedynego gola po akcji w 16 minucie. Wówczas faulowany w polu karnym gości był nowy, serbski napastnik biało-zielonych Danijel Aleksić i sędzia wskazał na "jedenastkę". Rzut karny na bramkę zamienił Stojan Vranjes.

Gdańszczanie kończyli sparing na PGE Arenie w dziesiątkę. W 88 minucie Przemysław Kamiński faulował bowiem zawodnika Olimpii wychodzącego na czystą pozycję. 18-letni obrońca otrzymał za to czerwoną kartkę.

Trener Quim Machado nie skorzystał jeszcze z kilku nowych zawodników. Na boisku kibice nie zobaczyli m.in. Daniela Łukasika, Dariusza Treli czy Bartłomieja Pawłowskiego.

Lechia Gdańsk - Olimpia Grudziądz 1:0 (1:0)
Bramka:
Stojan Vranjes 16-karny

Lechia: Podleśny (46 Rosa) - Stolarski (46 Dźwigała), Polczak (46 Powszuk), Janicki (46 Buksa), Leković (46 Kamiński) - Frankowski (46 Borysiuk), Pietrowski (46 Łazaj; 60 Frankowski; 85 Pietrowski), Vranjes (46 Garbacik), Wiśniewski (46 Kopka), Grzelczak (68 Stolarski) - Aleksić (46 Zyska)

Olimpia: Osiecki (46 Wiśniewski) - zawodnik testowany, Łabędzki (46 Śmietanko; 73 Majewski), Piter-Bučko, Woźniak (46 Banasiak) - Kaczmarek (46 Szczot), Kłus (46 Suchocki), Smoliński, Żołądź (8 Trzepacz), Rogalski - Cieśliński (43 Kowalczyk)

Czerwona kartka: Przemysław Kamiński (88. minuta, Lechia, za faul taktyczny)