(© Archiwum NaszeMiasto.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

List ze słowami poparcia dla działań prezydenta Krzysztofa Chojniaka trafił w ubiegłym tygodniu do piotrkowskiego magistratu.

Autorzy, którzy w liście określają się jako "mieszkańcy Piotrkowa" dziękują za zaangażowanie w rozwój miasta oraz dotychczasowe inwestycje i działania, które ich zdaniem przyczyniają się do poprawy wizerunku miasta.

- Inspiracją do jego napisania była dla mnie gazeta "PIOtrkowskie Fakty Referendalne", w której według mnie zawarto nieprawdę - twierdzi pani Barbara (nazwisko do wiadomości red.), inicjatorka pisma. - Chcemy podtrzymać na duchu naszego prezydenta i pokazać, że nie wszyscy są przeciwko niemu.

Piotrkowianka twierdzi też, że dzięki staraniom prezydenta Piotrków wypiękniał, a zarzuty pod kątem niegospodarności są bezzasadne. Przywołuje także przykłady kilku bardzo ważnych jej zdaniem inwestycji.

Sam prezydent dziękuje za poparcie i komentuje sprawę w ten sposób, że sygnały tego typu są potwierdzeniem słuszności podejmowanych przez niego działań.

Innego zdania na ten temat jest natomiast Marcin Pampuch, jeden z liderów Piotrkowskiej Inicjatywy Obywatelskiej, który zapowiada, że gdy pogoda będzie bardziej sprzyjać rozpoczną się kolejne spotkania w sprawie referendum o odwołanie prezydenta i rady miasta.
- Gdy zrobi się cieplej, ponownie rozpoczniemy zbiórkę podpisów - mówi.

Przypomnijmy, że dotychczas odbyły się już trzy takie spotkania, na każde z nich przyszło po kilkadziesiąt osób. Jedno z nich odbyło się w autobusie, który stanął przed Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Piotrkowie.

- Zachęcamy młodych ludzi do zgłaszania kandydatów do rady miasta - mówi Pampuch. - Kandydatów na prezydenta już kilku mamy, ale nie chcemy na razie zdradzać ich nazwisk, bo obawiamy się nagonki.
PIO obwinia obecne władze m.in. o rosnące koszty życia i wzrost bezrobocia i dąży do odwołania ich w referendum.

Komentarze (94)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gosć (gość)

Ja uważam,że teraz jest gorzej niż było. Owszem są nowe chodniki, ale co z tego skoro dzięki polityce Chojniaka stopniowo wszystko drożeje. Kredyty trzeba spłacać i będzie jeszcze gorzej i drożej. Władze nie dbają o mieszkańców, nie odśnieżają ulic , jada c do pracy musiałam wozić łopatę w bagażniku , bo nie mogłam wyjechać tak było zasypane. Chcąc zaparkować na miejskich parkingach musiałam odśnieżyć sobie miejsce i potem oczywiście zapłacić za postój. Kurcze co to za miasto - skoro za postój płace - to top miejsce powinno być dla mnie i każdego mieszkańca przygotowane. Nie podoba mi się też odnowiona starówka- martwa, na której nie ma życia- tylko samem puby z piwem. Nie ma sklepów a kiedyś były.. Ogólne moje wrażenie - Chojniak jest nie jest dobrym gospodarzem - nie myśli tylko działa. A konsekwencje jego działań ponoszą mieszkańcy> Tak bardzo rozpędził się z braniem kredytów i zastawianiem kolejnych szkół, że już teraz jest mu wszystko jedno. Takie jest moje wrażenie.

wuja dobrze radzi (gość)

Jaki powinien być nowy prezydent Piotrkowa wybrany po referendum?

Powinien być porządnie ostrzyżony, dokładnie ogolony, mieć olśniewający uśmiech, przyjemny zapach z ust i czyste paznokcie u rąk. Nie powinien mieć piegów, gdyż piegowaci źle się czują w zespole. Ludzie z pełnymi wargami są zaś leniwi, nie lubią myśleć, a przy tym mają ciągoty do życia w luksusie. Natomiast haczykowaty nos zdradza nieuczciwość, chytrość i impulsywność.

Nowy prezydent powinien być trzeźwy i wystrzegać się kaca. Pić może najwyżej co drugi dzień; w tygodniu może to być pół litra i pięćdziesiątka. Jeśli jednak prezydentowi zdarzy się nadużyć, to zanim po pijaństwie zjawi się w urzędzie, powinien spożyć spore ilości leczniczego soku z kiszonych ogórków i zażyć kilka tabletek węgla.

poinformowana (gość)

Z ostatniej chwili: 28 lutego o godzinie 20.00 prezydent Krzysztof Chojniak ma ogłosić w miejskiej telewizji kablowej swoją abdykację z Urzędu Miasta.

07 (gość) (szewczykdratewka)

Może masz rację ale ludzie którzy znali Sergiusza twierdzą że tak,Sergiusz był rudzielcem z bardzo dużą grzywą ,stała mu jak żagiel czego o Tomku powiedzieć nie można.A mamusia komunistyczna sędzina.Posiadam dużą wiedzę o rodzinie tego jak sam siebie nazywa "gitarzysty".

x. Ohydzki (gość) (Bibka)

Jestem księdzem, więc uklęknij, gdy czytasz ten post. Nie bluźnij bluźnierco jeden. Nakładam na ciebie ekskomunikę za oszczercze słowa.

Bibka, gość i 07 (gość)

Te pięć pod spodem wrednych wpisów to ja zrobiłem, dostałem za nie 30 złotych. Oczywiście wiem, że jestem złamasem, ale przecież trzeba z czegoś żyć.