Marlena Wężyk-Głowacka komentuje wynik wyborów na prezydenta Piotrkowa i zwycięstwo Krzysztofa Chojniaka

Rozmawiamy z Marleną Wężyk-Głowacką, która przegrała w drugiej turze walkę o urząd prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego z Krzysztofem Chojniakiem.

Marlena Wężyk-Głowacka komentuje wynik wyborów na prezydenta Piotrkowa i zwycięstwo Krzysztofa Chojniaka

Gratuluję wyniku, bo - mimo przegranej - prawie 8,4 tysiąca głosów świadczy o znaczącym zaufaniu, choć miała pani pewnie wiarę, że będzie lepiej...
- Gdybym nie miała tej wiary, to bym nie przeszła do drugiej tury. Jakby nie było, wygrałam z panami Sokalskim, Kozłowskim, a przede wszystkim z Lorkiem, za którym stał poważny szyld. I to już jest dla mnie bardzo duży sukces. Jestem radną pierwszą kadencję i - jak niektórzy mówią - dziewczyna znikąd wystartowała na prezydenta i pokazała, że jest drugą siłą. Nie rozważam więc tego w kategoriach przegranej.

Ale apetyt na pewno był większy...
- Musi być siła i wiara, bo gdyby ich nie było, to nie zrobiłabym takiej kampanii. Oczywiście liczyłam, że proporcje będą dla mnie korzystniejsze. Z drugiej strony można było się spodziewać, że cały elektorat PiS skieruje swoje głosy na obecnego prezydenta, zwłaszcza, że on z tej partii się wywodzi.

Co pani czuła, gdy zaczęły spływać pierwsze wyniki świadczące o dużej przewadze Krzysztofa Chojniaka i o tym, że na zwycięstwo nie ma już co liczyć?
- Refleksja, że wyborcy zaufali obecnemu prezydentowi, że podoba im się droga, którą on zmierza. Naprawdę szanuję decyzję wszystkich wyborców, którzy wybrali na prezydenta Krzysztofa Chojniaka. Zresztą zaraz jak były pierwsze wyniki, próbowałam się dodzwonić do pana prezydenta. Nie udało mi się, napisałam więc esemesa i prezydent odpisał mi około godziny drugiej w nocy. Pogratulowałam, bo dlaczego mamy być wrogami? Jakaś przyzwoitość powinna być, może nie do końca była ona w czasie kampanii, zwłaszcza ten czarny pijar wylany na moją osobę, ale nie mnie to oceniać.

Co pani napisała i co odpisał prezydent, jeśli można wiedzieć?
- Napisałam „Serdecznie gratuluję wyniku i wygranych wyborów. Mam nadzieję, że nasza dalsza współpraca będzie przebiegała z korzyścią dla miasta. Marlena Wężyk-Głowacka”. Odpowiedź była: „Dziękuję i pozdrawiam. Krzysztof Chojniak”.

Prezydent nie pogratulował pani wyniku?
- Nie. Jakbym była na jego miejscu, na pewno bym pogratulowała kontrkandydatowi. Zwłaszcza, że jest doświadczonym włodarzem, a od 12 lat nie było drugiej tury. Ale każdy ma swoją kulturę osobistą i naprawdę nie mnie to oceniać.

Gdyby pani wiedziała jak to się potoczy, zrobiłaby to ponownie? Nie żałuje pani, chociażby zainwestowania, jak można przypuszczać, dużych pieniędzy?
- Środki finansowe to raz, dwa to, że bierzesz bezpłatny urlop. Ale nie, nie żałuję tego w ogóle i myślę, że gdyby ktoś za dwa, trzy miesiące zapytał, czy bym zaczęła taką kampanię, odpowiedziałabym "tak, owszem". Dla mnie to była fajna przygoda i cenne doświadczenie. Wiem, na ile mnie stać, a stać mnie na wiele. Ogólnie pozytywnie odbieram moją kampanię i podziwiam wszystkie osoby, które były blisko mnie, bo również dały z siebie wszystko. Dziś mogę tylko pogratulować prezydentowi i podziękować wszystkim, którzy głosowali na mnie, bo to też był dość duży elektorat.

Marlena Wężyk-Głowacka nie zbankrutuje z powodu tej kampanii?
- Marlena Wężyk-Głowacka miała naprawdę duże wsparcie innych osób. Oczywiście można byłoby zainwestować więcej, jak pan Krzysztof Chojniak - jakieś telebimy i te sprawy, ale to są już ogromne koszty. Pytano mnie w radiu, czy moja kampania nie przekroczyła limitu, a przecież moja kampania to pikuś przy kampanii pana Chojniaka pod względem finansowym.

8.372 głosy i co dalej z Marleną Wężyk-Głowacką?
- Marlena Wężyk-Głowacka, mając mandat radnej Rady Miasta i takie duże poparcie - 1.431 głosów do rady, nie poddaje się, pracuje. Nadal będzie prężnie działała i myślała o przyszłości Piotrkowa. Nadal będzie wspierała dobre pomysły, a negowała złe.

Marlena Wężyk-Głowacka będzie kandydatką w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych?
- Czas pokaże, czas pokaże. Wszystko się okaże, myślę, że niedługo. Oczywiście, można by o tym myśleć, bo niektórzy wskazują, że zdobyłam pokaźny kapitał polityczny, wypromowałam markę Marlena Wężyk-Głowacka i warto byłoby tego nie zmarnować. Zwłaszcza, że jest dość duże zaufanie wśród mieszkańców. Ale ja naprawdę chciałam być w samorządzie i bardziej cieszy mnie praca w naszym lokalnym samorządzie niż wielka polityka.

Rozmawiał Marek Obszarny

Marek Obszarny

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

06.11.2018, 13:13

Mogliśta wybrać preziem Baryłe, to nie wybraliśta. To tera gemby na kłódkę.

06.11.2018, 12:12

Opadają emocje po wyborach? NIE!!! NIE! Jeszcze raz NIE !!!! Bo będą następne i należy nadal ludzi jarać agresją, wulgaryzmem i wręcz nienawiścią do osób mających inne poglądy na politykę, gospodarkę, społeczeństwo i kulturę; na ich problemy i rozwiązywanie tych problemów. Doprowadzicie panie i panowie politycy do wojny domowej między Polakami, ale takiej prawdziwej, gorącej i z trupami. Już w rodzinach, wśród przyjaciół czy sąsiadów albo współpracowników jest kłótnia, złość i agresja na tle polityki i partyjności. Nie dajmy się zwariować. Albo na wybory nie chodzimy, albo chodzimy i oddajemy głosy nieważne. To będzie protest normalnie i rozsądnie myślących Polaków o sprawach publicznych, a właściwie o osobach publicznych z różnych ugrupowań. W tym roku nie było według mnie dobrych kandydatów na prezydenta miasta i radnych. KAŻDY Z NICH OBIECYWAŁ WYDAWANIE PIENIĘDZY, NASZYCH, OBYWATELI I PODATNIKÓW PIENIĘDZY NA RÓŻNE RZECZY. LECZ ŻADEN NIE MÓWIŁ SKĄD TE PIENIĄDZE WEŹMIE, ŻADEN NIE OBIECYWAŁ OBNIŻENIE PODATKÓW LOKALNYCH, CZYNSZÓW ZA LOKALE MIEJSKIE, OBNIŻENIA OPŁAT ZA WODĘ, ŚCIEKI ITD. żaden!!!! To świadczy o braku myślenie wśród kandydatów. Zapewne podobnie będzie w przyszłym roku w wyborach do polskiego parlamentu i eurosowchodza.Rozsądek i logika jest w cenie, lecz jej brak wśród Umiłowanie nami Panującymi. Wszystko jedno czy z lewa, czy z prawa, braki w myśleniu są olbrzymie, a wywoływaniu złych emocji są wielkie pokłady i możliwości. Pozdrawiam.

06.11.2018, 09:07

A kim ona jest, żeby komentować. Specjalistka od kosmetologii....żal

06.11.2018, 08:51

porozwieszała te swoje banery po całym mieście, chyba ze 3 razy tryle co Chojniak i twierdzi, że miała skromną kampanię, buhahahahhaaa ! Ale kto ogłasza się Nowym Prezydentem Miasta przed wyborami kończy jako kandydat !

06.11.2018, 08:28

Marlena powinna zostać szefem nowej siły politycznej w Piotrkowie i pogonić ekipę Chojniaka.

06.11.2018, 01:54

Wygląda na to ze w Piotrkowie mamy już ponad 60 procent emerytów a pracuje i myśli tylko do 40 procent. Kiepsko widzę naszą przyszłość. Czeka nas stagnacja i spłacanie kredytów których ponoć nie bierzmy na mediatekę. Brawo, że w tym mieście znalazła się choć jedna osoba która rzuciła wyzwanie Chojniakowi. Tak trzymać Marlena

06.11.2018, 01:50

Brawo Marlena. Pokazałaś siłę charakteru i klasę. Tak trzymać i masz nasz głoś w następnych wyborach.

06.11.2018, 01:39

Czy w nowej kadencji Łolama dalej będzie na stałe akredytowany przy Radzie Miasta jako specjalny korespondent, wysłannik gazety?

05.11.2018, 23:45

wybaczcie, ale gdzie ta Pani Marlena sie nadaje na prezydenta, trzeba miec jakas ogłade, kulture, inteligencje, a nie krzyczec w czerwonym pulowerze z założonymi rękami, wymyslac jakies debaty w radio łódź, szkoda ze go do Zakopanego nie zaprosiła do góralskiej chaty:) na zdjęciach cały czas widzę łączy międzymiastowa. Chojniak był do ogrania, ale nie przez Pania Marlene. szkoda tylko, bo tylko szampan sie zmarnował;)

05.11.2018, 23:41

Beka to dopiero teraz czka i beka! Beka do zarzygania srała frazą "mgr inż. elektryk Krzysztof Chojniak z zawodu nauczyciel" i chuj bombki strzelił.

05.11.2018, 23:40

Pani Marlenie ciężko znieść srogą porażkę. Tych kilka plakatów Pana Chojniaka na mieście w porównaniu do wszechobecnych Pani Marleny- no własnie :). Gdyby nie ta "brudna" kampania w kierunku Prezydenta, zapewne wygrałaby Pani- "natury i zwyczajów w partii nie zmienisz..."

05.11.2018, 23:37

Wielka polityka"? - przecież Nowoczesna nie wejdzie do sejmu - polacy drugi raz na tą partię pełną przygłupów już nie zagłosują...

05.11.2018, 23:26

Debata odkryła prawdę o Pani Marlenie. Dobrze że Piotrków poznał się na jej poziomie kultury.

05.11.2018, 22:41

Trochę nieelegancko gdyby zwycięzca pogratulował wyniku tej drugiej, przegranej osobie 😂😂😂i choć jak myślę byłyby to szczere słowa hihih

05.11.2018, 22:27

Mało książek w domu. Zapraszamy do mediateki.

05.11.2018, 21:24

Ten mąż Marleny to całkiem spoko gość. Dzieci widać, że dumne z taty. (zdjęcie nr 14).

05.11.2018, 20:55

Marlena umie docenić kontrkandydata, pogratulowała Krzyśkowi. W drugą stronę to nie działa. Bufonada ma się dobrze. Chojniak nie raczył pogratulować.

05.11.2018, 20:51

Teraz gratulacje.A wcześniej non stop obrażanie p.Krzysztofa.Żałosne.

05.11.2018, 20:11

Och te chciwe podłe i proste baby

05.11.2018, 19:55

Pogratulowałam, bo dlaczego mamy być wrogami? Jakaś przyzwoitość powinna być, może nie do końca była ona w czasie kampanii, zwłaszcza ten czarny pijar wylany na moją osobę, ale nie mnie to oceniać. No i znów żadnej pokory pani byłej kandydatki .Czarny pijar to pani robiła prezydentowi.Np: mediateka ,,sprzedaż rzekoma sieci wodociągowej, nadmiernie zadłużone miasto itd................ to jest dopiero czarny pijar.Ale każde kłamstwo ma krótkie nóżki.I tylko pustaki się na to łapią

05.11.2018, 19:43

fajne, pikuś...

05.11.2018, 19:11

oj, Piotrkowianie, nie zauważyliście zalet pani Marleny. Osobiście wolałbym mieć nad sobą taką panią Prezydent, no cóż...

05.11.2018, 19:03

Jakim trzeba być burakiem, żeby nie pogratulować kontrkandydatce? Wstyd i hańba.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3