MKS Piotrcovia - Korona Handball Kielce 26:32. Piotrcovia nadal bez punktu w fazie play-out żeńskiej PGNiG Superligi

Piotrcovia przegrała z Koroną Handball Kielce 26:32
Piotrcovia przegrała z Koroną Handball Kielce 26:32 Dariusz Śmigielski
MKS Piotrcovia - Korona Handball Kielce. Dla zawodniczek z Piotrkowa to kolejna porażka po marcowym spotkaniu z KPR Jelenia Góra. Mecz, rozegrany w hali Relax w Piotrkowie, zakończył się wynikiem 26:32 dla gości.

Korona Handball Kielce była drugim rywalem Piotrcovii w fazie play-out, w której zespoły walczą o miejsca 7-11 w żeńskiej PGNiG Superlidze. Mecz odbył się w sobotę, 6 kwietnia, w hali Relax i podopieczne Andrzeja Bystrama dużo sobie po nim obiecywały. Piotrcovia, po nieudanym występie w Jeleniej Górze, gdzie przegrała z gospodarzami 22:27, teraz chciała wywalczyć pierwsze punkty w drugiej części sezonu.

Niestety, po sobotnim spotkaniu, Piotrcovia nadal pozostaje bez punktów. O przegranej zdecydowała słabsza druga połowa meczu, a w zasadzie ostatni jej kwadrans.

Do dwunastej minuty spotkania żadna z drużyn nie potrafiła zbudować sobie przewagi większej niż jedna bramka, a najczęściej na świetlnej tablicy w Hali Relax widniał remis.

Piotrcovia w 13. minucie wygrywała 8:6, a pięć minut później nawet 11:8. Podopieczne Andrzeja Bystrama miały przy tym wyniku kilka świetnych okazji do podwyższenia prowadzenia, ale nie potrafiły ich wykorzystać.

Korona wykorzystała tę niemoc Piotrcovii i w 25. minucie znów był remis 12:12.
W ostatniej sekundzie pierwszej połowy bramkę na 15:14 rzuciła Andela Ivanović i do szatni zeszły z prowadzeniem 15:14.

Do 42. minuty spotkania wynik oscylował wokół remisu. Wtedy Piotrcovii zdarzył się kilkuminutowy przestój, co jak się okazało później, było decydujące. Korona wyszła na czterobramkowe prowadzenie - 26:22 i nie oddała go już do końca meczu.

Znakomitą partię rozgrywały Wiktoria Gliwińska i Honorata Syncerz. Obie pokonały nasze bramkarki po osiem razy.

- Jest takie stare porzekadło w piłce ręcznej, że jak się goni rywala i przejdzie go o jedną bramkę, to mecz się wygra. Tak uczyniła to dziś Korona. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, szkoda również błędów. Nie poddajemy się, walczymy dalej, straciłyśmy dziś siódme miejsce, ale do końca sezonu jeszcze sześć meczów i wiele może się zdarzyć - powiedziała po spotkaniu Anna Wasilewska.

MKS Piotrcovia - Korona Handball Kielce 26:32 (15:14)
MKS Piotrcovia: Kolasińska, Opelt, Sarnecka - Klonowska 4, Senderkiewicz 2, Zaleśny, Wasilewska 5, Ciura 4, Gutkowska, Cygan, Ivanović 3, Belmas 2, Despodovska 6/1, Gajewska, Małecka.
Rzuty karne: 1/3
Kary: 10 min (Gutkowska - 4 min., Senderkiewicz - 2 min., Wasilewska - 2 min., Despodovska - 2 min.)

Następny mecz Piotrcovia rozegra na wyjeździe. 13 kwietnia zmierzy się w Chorzowie z miejscowym Ruchem, a mecz rozpocznie się o 17:00.