Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Mocarz" w Rozprzy

A. Tyczyńska, M. Obszarny
"Mocarz" w Rozprzy. O zagrożeniach ze strony dopalaczy mówi policjantka
"Mocarz" w Rozprzy. O zagrożeniach ze strony dopalaczy mówi policjantka UG w Rozprzy
Do kolejnych gimnazjów trafia komiks „Mocarz”, który wypowiada wojnę dopalaczom. O ich szkodliwości mówią młodym ludziom policjanci.

Po tym, jak w ręce piotrkowskich gimnazjalistów trafił nasz komiks „Mocarz”, również w powiecie piotrkowskim odbywają się kolejne spotkania z młodzieżą podczas których rozdawany jest komiks.

Ostatnio o problemie dopalaczy i ich destrukcyjnym wpływie gimnazjalistom z Rozprzy opowiedziała st. sierż. Karolina Banaszczyk, dzielnicowa z posterunku policji w Gorzkowicach, która na to spotkanie przygotowała także ciekawe prezentacje i filmy.

Kolejne spotkania z młodzieżą zostały zaplanowane w Woli Krzysztoporskiej (2 grudnia) oraz w Gomulinie (7 grudnia).

Więcej o akcji "Stop dopalaczom" czytaj TUTAJ

Nasz „Mocarz” nazywa się tak, jak popularny dopalacz, ale jest znakiem rozpoznawczym akcji wymierzonej przeciwko handlarzom śmiercionośnymi substancjami. W województwie łódzkim prekursorem akcji jest piotrkowska redakcja „Dziennika Łódzkiego”, tygodnika „7Dni” i portalu piotrkow.naszemiasto.pl.
„Mocarz” narysowany przez Wojciecha Stefańca, polskiego grafika i rysownika komiksowego, pokazuje, co dzieje się z człowiekiem, który wziął dopalacze oraz informuje do czego prowadzi ich zażywanie. Dzięki pozytywnym reakcjom na naszą inicjatywę ze strony samorządowców oraz piotrkowskiej filii UJK, komiks rozdawany jest w piotrkowskich gimnazjach, a na terenie powiatu - w gminach Rozprza i Wola Krzysztoporska.

W tygodniku „7 Dni” oraz w serwisie Piotrków Naszemiasto.pl będziemy informować, jak działają, czym są oraz do czego prowadzi zażywanie dopalaczy. Relacjonować będziemy ponadto przebieg akcji „Stop dopalaczom” z tych szkół, które zdecydowały się przystąpić do naszej inicjatywy. Wszystko po to, by powiedzieć dopalaczom stanowcze NIE i pokazać, jak partnerzy naszej akcji wspólnie walczą o zdrowie młodych ludzi.
Dopalacze nie tylko rujnują zdrowie, ale mogą też doprowadzić do śmierci. Średnio co cztery tygodnie produkowany jest nowy dopalacz - 50, a nawet 300 razy silniejszy niż jego poprzednik!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trener Wojciech Łobodziński mówi o sytuacji kadrowej Arki Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto