(© UM Piotrków)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Po wyremontowaniu ulicy Wierzejskiej i odcinka Al. gen. Sikorskiego przyszedł czas na inwestycje w ramach Traktu Wielu Kultur II. Jutro rozpoczyna się modernizacja ulicy Rwańskiej.


Przed położeniem nowej nawierzchni drogowcy najpierw wykonają prace ziemie obejmujące modernizację kanalizacji deszczowej w ul. Rwańskiej i wyremontowanie kanału sanitarnego w ul. Rycerskiej. W obu ulicach wymieniony zostanie także wodociąg. Nawierzchnię pokryje kostka oraz płyty granitowe. Przebudowane zostanie także oświetlenie.


Podobnie, jak na pozostałych uliczkach, tak i tutaj pojawią się nowe elementy małej architektury - stylowe latarnie i stalowo-żeliwne kosze uliczne. Na ulicy Rycerskiej dodatkowo zasadzona będzie zieleń.
To nie jedyne prace modernizacyjne, jakie będą toczyły się w tym rejonie miasta. Jak informuje Jarosław Bąkowicz z biura prasowego piotrkowskiego magistratu, rozpoczęły się roboty na ulicach Wojska Polskiego i Toruńskiej. - Ułożono już nowe krawężniki, a teraz czeka nas zerwanie dotychczasowej nawierzchni i położenie nowego asfaltu - mówi. Z tymi pracami drogowcy muszą wstrzymać się do czasu wykonania przyłączy sanitarnych w ulicy Rycerskiej i Rwańskiej, które będą połączone z kanałem w ul. Wojska Polskiego.


W związku z rozpoczęciem prac na kierowców czekają utrudnienia w ruchu. Na wysokości skrzyżowań Rycerskiej i Rwańskiej z Wojska Polskiego zamykany będzie jeden pas ruchu - w kierunku wschodnim miasta. Ruch będzie się odbywał wahadłowo. Ulice Rwańska i Rycerska zostaną zamknięte dla samochodów na czas robót.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Piotrkowianin (gość) (kierowca)

Nie zostały załatane!
Chojniak nadal czeka na dofinansowanie: http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto/aktualnosci/naprawiamy-poprzez-frezowanie
"Naprawiamy poprzez frezowanie Dodano: środa, 06 marzec 2013 (...) Przypominamy, że magistrat stara się również o dofinansowanie remontu - wykonanie nowej nakładki - al. Armii Krajowej (nitki zachodniej). Inwestycja objąć ma odcinek od ulicy Wojska Polskiego do Piłsudskiego wraz ze skrzyżowaniem i od skrzyżowania południowa strona Piłsudskiego do stacji paliw Shell. W zależności od wysokości pozyskanych środków inwestycja będzie wykonana w całości bądź etapami."

kierowca (gość) (martens)

Jadąc armii Krajowej i skręcając do ZUS znów są dziury które zostały załatane na tzw. SŁOWO HONORU, czy do pierona nie można czegoś w Piotrkowie zrobić raz a porządnie a nie tylko wyrzucać nasze pieniądze w błoto bo co chwilę są poprawki

Piotrkowianin (gość)

"rozpoczęły się roboty na ulicach Wojska Polskiego i Toruńskiej. - Ułożono już nowe krawężniki, a teraz czeka nas zerwanie dotychczasowej nawierzchni i położenie nowego asfaltu - mówi. Z tymi pracami drogowcy muszą wstrzymać się do czasu wykonania przyłączy sanitarnych w ulicy Rycerskiej i Rwańskiej, które będą połączone z kanałem w ul. Wojska Polskiego.
"
Trzy tygodnie temu podawano coś innego:
http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/1830448,ruszyl-remont-fragmentu-ul-wojska-polskiego-w-piotrkowie,id,t.html
"Drogowców goni czas, bo roboty mają zakończyć się jeszcze w maju, przed rozpoczęciem prac w ramach modernizacji ul. POW."

Wiesia (gość)

Dno, a nie przekaz informacji. Pytanie podstawowe. Jutro, czyli 20.05 zaczyna się remont, a kiedy się kończy! Interesuje mnie to, bo biznes prowadzę, a remont coś mi przeszkadza!