Łukasz Broź (od prawej) ujrzał żółtą kartkę Łukasz Broź (od prawej) ujrzał żółtą kartkę

Łukasz Broź (od prawej) ujrzał żółtą kartkę (© fot. Mateusz Trzuskowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kolejne mecze Widzewa stają się podobne. W przodzie operuje osamotniony Marcin Robak, pilnowany przez dwóch stoperów. Zespół rywali jest z reguły mocno przestraszony i też zostawia w ataku jednego zawodnika. Szanse na to, że padnie gol są minimalne i to obojętne, czy łódzcy faworyci grają z kandydatem do awansu, czy z zespołem broniącym się przed degradacją.

Tak samo było w Lublinie, gdzie nie można oceniać formy bramkarza gospodarzy, bo Robert Mioduszewski nie był ani razu poddany poważniejszej próbie. To zasadnicza różnica w stosunku do poprzedniego meczu w Ząbkach, gdzie bramkarz gospodarzy był bohaterem spotkania. Jest faktem, że kandydat do awansu w drugim z rzędu meczu nie potrafi zdobyć gola. W środę nawet nie stworzył szansy na gola.

Mecz rozpoczął się dość niespodziewanie, bo w 10 minucie po drugim rogu gospodarzy stoper Michał Maciejewski wykorzystał zawahanie Macieja Mielcarza i po jego strzale głową z bliska piłka trafiła w słupek.

Łodzianie odpowiedzieli kilkoma atakami, ale tylko w 19 minucie groźny i silny strzał Krzysztofa Ostrowskiego sprawił kłopoty bramkarzowi gospodarzy. Debiut Ostrowskiego nie wypadł okazale. Początkowo grał na lewej pomocy, po półgodzinie zmienił się z Darvydasem Sernasem i wystąpił na prawej flance drugiej linii. Z czasem był coraz mniej widoczny. W końcówce łapały go skurcze i widać było zaległości kondycyjne oraz brak zgrania z kolegami.

W drużynie łodzian nikt się nie wyróżnił i lublinianie byli absolutnie równorzędnym rywalem faworytów. W takiej formie Widzew nie ma co szukać szansy na powrót do ekstraklasy.

Motor Lublin – Widzew 0:0

Sędziował: Michał Zając (Sosnowiec).

Widzów: ponad 4.000

Motor: Mioduszewski - Falisiewicz, Maciejewski, Żmuda, Wojdyga - Syroka, Niemczyk, Popławski, Król (72, Budzyński), Krystosiak - Oziemczuk (17, Iracki, 63, Białek). Trener: Mirosław Kosowski.

Widzew: Mielcarz - Broź, Ukah, Bieniuk, Dudu - Sernas (55, Budka), Panka (69, Oziębała), Szymanek, Kuklis (46, Grzeszczyk), Ostrowski - Robak. Trener: Paweł Janas
.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!