Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nabór do szkół średnich w Piotrkowie i powiecie

Kasia Renkiel
Nabór do szkół średnich w Piotrkowie i powiecie już się zakończył
Nabór do szkół średnich w Piotrkowie i powiecie już się zakończył Dariusz Śmigielski
Nabór do szkół średnich w Piotrkowie i powiecie. Które szkoły ponadgimnazjalne wybrali absolwenci gimnazjów?

Nabór do szkół średnich w Piotrkowie i powiecie

Po sześć oddziałów klas pierwszych powstanie w I i III LO w Piotrkowie i to właśnie te dwie szkoły były w tym roku najbardziej oblegane.

- Jestem zadowolony z naboru, najwięcej chętnych było do klas o profilu biologiczno-chemicznym oraz matematyczno-fizycznym - mówi Henryk Michalski, dyrektor "Chrobrego". Jak przyznaje wolne miejsca jeszcze są, ale tylko na papierze, bo w rzeczywistości na tych, którzy się nie zdecydowali czeka już długa lista chętnych z listy rezerwowej.

Jednego oddziału prawdopodobnie nie uda się natomiast otworzyć w II LO, w którym chętnych nie było do klasy o profilu politechnicznym. Niewielu, bo tylko 15 chętnych było także do klasy turystyczno-ekonomicznej. W sumie zostanie tam uruchomionych pięć klas pierwszych. Podobnie jest w IV LO, w którym nie nie ma żadnych chętnych na profil humanistyczno-artystyczny, a tylko 15 chętnych jest do klasy sportowej. Najbardziej oblegany była klasa paramilitarna.

W zespołach szkół wyniki też nie zachwycają. Z planowanych 12 oddziałów uruchomionych zostanie prawdopodobnie jedynie 8. Praktycznie żadnych chętnych nie ma do szkoły zawodowej. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się natomiast technik mechatronik i technik informatyk.

W ZSP nr 2 będzie 6 klas pierwszych (planowano 13). Chętnych nie ma do klas: politechnicznej, medyczno-sportowej, humanistyczno-filmowej oraz na ślusarza.

Jeszcze gorzej jest w ZSP nr 3, gdzie planowano uruchomić 12 oddziałów, prawdopodobnie będzie ich tylko 5). Chętnych nie ma na technika drogownictwa, ochrony środowiska i stolarza.

Najgorzej jest w ZSP nr 4, w którym na 19 oddziałów prawdopodobnie powstanie tylko 5. Zainteresowaniem cieszył się głównie fryzjer, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz mechanik pojazdów samochodowych.

Najlepiej poradził sobie ZSP nr 5, gdzie nie zostanie otworzony tylko jeden oddział. W ZSP nr 6 będą trzy klasy pierwsze. Tutaj popularny był technik hotelarstwa i cyfrowych procesów graficznych.

W powiecie piotrkowskim wolnych miejsc nie brakuje. W ZSR CKP w Bujnach najchętniej wybierano klasy licealne o profilu humanistycznym i fizycznym, w ZSR w Czarnocinie - technika żywienia i usług gastronomicznych, w SP w Sulejowie - klasy zawodowe, w ZSP w Szydłowie - technika pojazdów samochodowych, a w ZS RCKU w Wolborzu - technika mechanizacji rolnictwa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polacy chętniej sięgają po krajowe produkty?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto