W tym miejscu powstanie  kościół nowej parafii

W tym miejscu powstanie kościół nowej parafii. Jego budowa wzbudza jednak kontrowersje. (© Archiwum NaszeMiasto.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W niedzielę oficjalnie wchodzi w życie ogłoszony tydzień temu dekret o powołaniu nowej parafii w Piotrkowie.


Parafia pw. bł Jana Pawła II, jak mówi ks. Tomasz Bartczak, jej proboszcz, będzie liczyć ok. 7 tys. wiernych. 


Granice parafii wyznaczają granice miasta (od zachodniej strony) oraz ulice - Słowackiego (północna strona od A1 do ul. Kostromskiej), Kostromska (zachodnia strona od ul. Słowackiego do Wojska Polskiego), Wojska Polskiego (południowa strona od autostrady A1 do ul. Kostromskiej). Do nowej parafii należą także mieszkańcy domów na odciętym autostradą odcinku ul. Słowackiego. 


Centrum nowej parafii będzie kościół, który w perspektywie kilku lat ma stanąć przy ul. Modrzewskiego. Do czasu wybudowania świątyni wierni będą modlić się w tymczasowej kaplicy. Jak mówi proboszcz, jeszcze w grudniu powinny się pojawić fundamenty pod drewnianą kaplicę, która do Piotrkowa przyjedzie z Łasku.


- Do wiosny będzie - dodaje proboszcz. Do tego czasu nabożeństwa dla nowych parafian odprawiane są w kościołach Miłosierdzia Bożego przy ul. Łódzkiej (niedziele i święta o g. 8.30) oraz w dolnym kościele pw. NSJ (w niedziele o g. 10.30 i 12 oraz w dni powszednie o godz. 7).

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

czytelnik (gość) (pio)

Niestety nie masz racji: http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629566
Powinno być: "bł. Jana Pawła II"

Samo bł nic nie znaczy.