Na najbliższej sesji radni zajmą się m

Na najbliższej sesji radni zajmą się m.in. wygaszeniem mandatu radnego Sebastiana Ż. (© Archiwum NaszeMiasto.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wygaszenie mandatu radnego Sebastiana Ż. to jeden z punktów wtorkowej sesji rady miasta w Piotrkowie. O czym jeszcze będą dyskutować radni?

Radny złożył mandat w poprzedni czwartek, dzień później Sąd Okręgowy w Piotrkowie prawomocnie skazał go za współudział w oszustwie, jakim było wyłudzenie odszkodowania komunikacyjnego za sfingowaną kolizję.

Sebastian Ż. był radnym prezydenckiego klubu Razem dla Piotrkowa, ale do rady wszedł z listy RiG. Z tej samej listy będzie kolejny radny - Paweł Banaszek, który deklaruje, że mandat przyjmie. W radzie miasta, zgodnie z procedurami, zadebiutuje dopiero w lutym.

Radni wyjątkowo zbierają się we wtorek ze względu na inny punkt sesji - odrzucenie skargi prokuratora rejonowego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi na uchwałę rady miasta z 28 września 2011 roku w sprawie ustalenia wysokości opłat za świadczenia przedszkoli prowadzonych przez samorząd. Chodzi o uchwałę, w której rada ustaliła, za jakie zajęcia wykraczające poza 5-godzinną podstawę programową mają płacić rodzice przedszkolaków. Później ten zapis został usunięty - zdaniem służb wojewody miasto wchodziło tu w kompetencje dyrekcji przedszkola.

- W międzyczasie pojawiło się nowe orzecznictwo, a uchwała była podejmowana wcześniej i może tym kierowała się prokuratura zaskarżając ją - mówi Anna Tłustwa, kierownik biura rady.

Na odpowiedź na skargę miasto ma 30 dni od daty jej wpłynięcia - termin upływa w środę.

Wtorkowa sesja rozpocznie się o godz. 16.30. W programie, poza wygaszeniem mandatu i odpowiedzią na skargę m.in. sprawozdanie prezydenta z pracy komisji bezpieczeństwa, plany pracy komisji oraz projektu uchwał zgłoszone przez Pracownię Planowania Przestrzennego.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!