Policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy okradali domy w Wolborzu.

Policjanci z Komisariatu w Wolborzu zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 16, 25 i 32 lat, którzy od grudnia ubiegłego roku włamywali się i okradali domy w Wolborzu, Moszczenicy, i Czarnocinie. Ich łupem padały pieniądze, biżuteria i elektronarzędzia.

We wtorek (11 marca) mężczyźni w wieku 25 i 32 lat decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast w sobotę (8 marca) wolborscy policjanci na podstawie uzyskanych informacji i analiz kradzieży i kradzieży z włamaniem, zatrzymali trzech mieszkańców powiatu w wieku 16, 25 i 32 lat.

- Kryminalni, późnym wieczorem, zapukali do mieszkań podejrzanych o przestępstwa. W jednym z nich stróże prawa ujawnili spawarkę i pojemnik z monetami pochodzące z przestępstwa. Okazało się także, że zatrzymany 32-latek jest osobą poszukiwaną przez sąd do odbycia kary za wcześniejsze kradzieże. Zaskoczony obecnością funkcjonariuszy mężczyzna próbował wyskoczyć przez okno, co skutecznie uniemożliwili mu mundurowi. W toku czynności policjanci ustalili, że sposób działania sprawców za każdym razem był bardzo podobny. Włamywacze wykorzystywali nieobecność domowników i włamywali się do domów w porach przedpołudniowych przez okna lub drzwi balkonowe, kradnąc wartościowe rzeczy, które następnie bez zbędnego ryzyka mogli łatwo sprzedać - mówi Ewa Drożdż z KMP Piotrków.

Mężczyźni przyznali się do popełnionych przestępstw i złożyli obszerne wyjaśnienia. W poniedziałek usłyszeli prokuratorskie zarzuty, we wtorek sąd zastosował wobec dwóch mężczyzn tymczasowe areszty na trzy miesiące. 25-latkowi i jego 32-letniemu kompanowi grozi kara do 10 lat więzienia. Nieletni mieszkaniec powiatu po złożeniu wyjaśnień został zwolniony. Teraz 16-latek odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

a (gość)

Czy jeden z tych zatrzymanych to niejaki Marcin D.? Ten, który pracował na Łódzkiej w sklepie motoryzacyjnym?

Raczek (gość)

Wygląda a to że policja bierze się za robotę dopiero jak okradną chałupę jednego z nich. Ale dlaczego nie podali nawet z jakich miejscowości pochodzą zatrzymani, to jakaś tajemnica jest ? Miejmy nadzieje że seria włamań zostanie przerwana na dobre. http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/wolborz-zlodziej-i-paser-zatrzymani,1938074,t,id.html
Po poprzednim ujęciu włamywaczy wystarczył niecały tygodnień okradziono kolejny dom.