Muzycy węgierskiego zespołu Omega dojechali w piątek po godz. 20 do Piotrkowa Trybunalskiego. Zaraz po przyjeździe spotkali się z fanami oraz dziennikarzami na konferencji w hotelu Best Western, w którym grupa zatrzymała się na nocleg. Towarzyszy im Józef Skrzek.

Omega i Józef Skrzek już w Piotrkowie. Konferencja przed koncertem


Na pytania dziennikarzy i fanów zespołu odpowiadali lider Omegi Janos Kobor i Józef Skrzek, który przyjaźni się z węgierskim zespołem jeszcze od czasów swojej polskiej grupy rocka progresywnego SBB. W sobotę w Piotrkowie po raz pierwszy zagrają razem.

- Próby mieliśmy do tej pory tylko wirtualne, kontaktowaliśmy się przez internet - zdradził ze śmiechem Janos Kobor.
- W sobotę po raz pierwszy zagramy razem na żywo - przyznał Józef Skrzek i dodał, że koncert w Piotrkowie to pierwszy krok do wspólnego występu w Budapeszcie.

Podczas konferencji muzycy podkreślili, że sobotni koncert zainauguruje trasę koncertową na jubileusz 55-lecia istnienia zespołu.
- 55-lecie obchodzimy dokładnie we wrześniu i w tym miesiącu planujemy też wydanie nowej płyty "Testament" - powiedział Kobor. Płyta będzie podsumowaniem scenicznej aktywności Omegi.

Kobor wspominał też mecz Polska-Rumunia, załatwiony - jak się wyraził - przez Lewandowskiego na 3:0. Opowiadał też o swojej znajomości z Czesławem Niemenem.

ZOBACZ TAKŻE:
Koncert Omegi w Piotrkowie

W sobotę zespół Omega da wielkie show na terenie autogiełdy przy ul. Dmowskiego w Piotrkowie. Nie zabraknie największego przeboju grupy, czyli "Dziewczyny o perłowych włosach", a także wielkiego ukłonu w kierunku Czesława Niemena. Omega zagra "Dziwny jest ten świat", a towarzyszyć jej będzie Józef Skrzek.

Koncert Omegi w Piotrkowie rozpocznie się o godz. 19.00. Wcześniej wystąpią piotrkowski zespół Glasses (godz. 16.00) oraz Michał Szpak (godz. 17.00).

ZOBACZ TAKŻE: [/bJózef Skrzek zagra z Omegą

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

fani (gość)

Za ten wspaniały FENOMENALNY koncert OMEGI dziękujemy władzom miasta, a jeszcze bardziej lokalnym sponsorom (przedsiębiorcom), ale przede wszystkim panu redaktorowi Pawłowi Lareckiemu za POMYSŁ. Brawo!

guten tag (gość)

Sekowany jak najbardziej słusznie z udziału w kulminacji obchodów Dni Przyjaźni redaktor ponoć rozwolnienia dostał, delikatnie mówiąc.