Na Orlikach odbywać się będą niezwykłe zawody - Orlikowa Liga Mistrzów Łódzkie 2009. Turniej dla dzikich drużyn w trzech kategoriach wiekowych 6-9, 10-12 lat i 13-15 lat organizują minister sportu Mirosław Drzewiecki i marszałek województwa łódzkiego Włodzimierz Fisiak. Patronat nad Ligą Mistrzów objęła redakcja "Polski Dziennika Łódzkiego".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W jednej drużynie może występować jedynie trzech zawodników na co dzień grających w klubach zgłoszonych do rozgrywek w okręgowych związkach piłkarskich. Pozostali muszą być stuprocentowymi amatorami.

W województwie łódzkim jest obecnie 47 Orlików. Przyjmując, że na jednym boisku w jednej kategorii wiekowej występować będzie 10 drużyn, a w każdej z nich grać będzie 12 dzieci, daje to 16.920 młodych piłkarzy w całym województwie.

Mecze obserwować będą kibice, rodzice, koledzy, trenerzy klubowi i łowcy talentów piłkarskich. Może doczekamy się następców reprezentantów Polski.

W trakcie Ligi Mistrzów prowadzone będą konkursy: fair-play, na najładniejszą bramkę, najlepiej zorganizowaną ligę, najbardziej oryginalne motto drużyny, najciekawsze wydarzenie towarzyszące rozgrywkom Ligi Mistrzów, na maskotkę Orlików.

Zapisy do turnieju na stronie www.lodzkie.pl. Informacji udzielają także instruktorzy sportu na Orlikach. Zbierz drużynę, zgłoś ją do Ligi Mistrzów i graj!

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!