PZOZ startuje w konkursie NFZ na pediatrię w Piotrkowie. Szpital znalazł już ordynatora, który kompletuje kadrę


24 marca będzie znana placówka, która od 1 maja uruchomi oddział pediatryczny w Piotrkowie. Termin składania ofert w konkursie NFZ minął wczoraj. Do środy, do czasu, gdy zamykaliśmy to wydanie tygodnika, nikt się nie zgłosił...

- Jest jeszcze czas, a z naszego doświadczenia wynika, że oferty składane są często ostatniego dnia - uspokajała w środę Anna Leder, rzecznik NFZ w Łodzi, dodając, że otwarcie ofert odbędzie się w poniedziałek.

- Tak, składamy ofertę, na pewno, w ostatnim dniu, bo dyrektor szpitala kompletowała dokumentację - także w środę zapowiedziała Aneta Stepień, asystent prasowy starosty piotrkowskiego, któremu podlega Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej. To tam właśnie - według planu reorganizacji obu szpitali - ma działać jedyny w Piotrkowie oddział pediatryczny.

- Łódzki OW NFZ jest zdeterminowany, by zapewnić opiekę pediatryczną na terenie Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego. Na ten rodzaj świadczeń zarezerwowaliśmy kwotę 1,2 miliona złotych na okres obowiązywania kontraktu, czyli od 1 maja do 31 grudnia 2017 roku - podkreśla Anna Leder i zaznacza, że fundusz konkurs ogłosił zaraz po tym, gdy umowę wypowiedział szpital wojewódzki w Piotrkowie, który od lat taki kontrakt realizował. W ostatnich miesiącach jednak tylko na papierze, bo od listopada oddział przy ul. Rakowskiej nie działał. Powodem był brak pediatrów.

Ten sam powód odsuwał w czasie uruchomienie pediatrii przy ul. Roosevelta. O uzdrowienie tej sytuacji apelowała do ministra zdrowia Okręgowa Rada Lekarska, a lekarze z Bełchatowa, gdzie trafiali mali pacjenci z Piotrkowa, skarżą się na przepełnienie swojego oddziału.

Teraz wiele wskazuje na to, że 1 maja pediatria wróci do Piotrkowa. PZOZ ma już ordynatora - to dr Jarosław Cielecki, który nadzoruje remont sal na potrzeby nowego oddziału i kompletuje jego kadrę.

Do tego czasu, tak jak to ma miejsce od 1 listopada ub. r., chore dzieci w Piotrkowie mogą korzystać z pomocy pediatrycznej tylko w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Miesięcznie z takiej wieczornej, a w weekendy całodobowej pomocy, korzysta około 100 dzieci.


PEDIATRIA ZAMKNIĘTA


Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

bella (gość)

Lepiej by oddział psychiatryczny otworzyli. Głównie dla takiego jednego pacjenta, któremu pomoc lekarska - jak wszyscy w Piotrkowie wiedzą - jest pilnie potrzebna!